Доступність посилання

ТОП новини

Європарламент критикує Росію за вирок групі Pussy Riot, яку висунули на премію Сахарова


Постер в Нідерландах
Брюссель – Європейський парламент у четвер засудив владу Азербайджану за помилування та героїзацію екстрадованого з Угорщини Раміля Сафарова. У 2006 році він був засуджений на довічне ув’язнення через убивство вірменського офіцера, але нещодавнє звільнення та низка компенсацій із боку уряду Азербайджану призвели до розриву дипломатичних відносин між кількома державами та поглиблення напруженості в цілому регіоні. Іншою резолюцією Європарламент засудив Росію за невідповідний вирок у справі Pussy Riot, випадки зловживань владою та все більші обмеження громадянських прав.

«Дії офіційного Баку можуть сприяти ще більшому загостренню напруженості між Азербайджаном та Вірменією, посилити почуття несправедливості й поглибити розбіжності між цими державами», – йдеться у резолюції в справі азербайджанського офіцера Раміла Сафарова.

Британський європарламентар Чарльз Таннок перед голосуванням зауважив, що Європарламент також висловив «занепокоєння тим, що рішення може поставити під загрозу всі зусилля, що вживаються для мирного врегулювання між потерпілими вірменською та азербайджанською громадами й підірвати майбутній потенціал розвитку мирних контактів у регіоні».

Інцидент із помилуванням азербайджанця, якого Будапешт передав до Баку для відбування подальшого покарання, призвів до розриву дипломатичних зв’язків між Вірменією та Угорщиною, а дії Азербайджану викликали багато критики з боку європейських столиць та Росії.

Чи слід було угорцям екстрадувати Сафарова?

Чимало критики впродовж дебатів депутати висловили на адресу Угорщини, яка, мовляв, не передбачила можливого звільнення Раміля Сафарова у нього на батьківщині.
Люди у Вірменії протестують проти помилування екстрадованого з Угорщини Раміля Сафарова, 6 вересня 2012 року
Люди у Вірменії протестують проти помилування екстрадованого з Угорщини Раміля Сафарова, 6 вересня 2012 року

Угорщина раніше заявляла, що передала засудженого до його країни тільки після того, як отримала письмові гарантії Міністерства юстиції Азербайджану стосовно виконання довічного вироку. «З огляду на це, рішення президента Азербайджану Ільхама Алієва про помилування Раміля Сафарова Європарламент розглядає як порушення дипломатичних гарантій, наданих владі Угорщини, заявила під час дебатів євродепутат від Франції Марі-Крістін Вержіа.

Євродепутат від Естонії Крістіна Оюланд загалом висловлювалася проти цілого тексту резолюції, посилаючись на те, що він може призвести до подальшої ескалації конфлікту в Нагірному Карабасі.

За останні місяці істотно погіршилася й ситуація з правами людини в Російській Федерації, вважають євродепутати. Свідчення цього – нещодавно ухвалені нові закони, що обмежують діяльність політичної опозиції і право на висловлювання. Про це йдеться в ухваленій у четвер іншій резолюції Європарламенту.

Вирок у Росії Pussy Riot є політичним залякуванням – Європарламент

Європейський парламент висловив розчарування вироком панк-групі Pussy Riot, характеризуючи його, як «залякування з політичних мотивів». Втім, депутати висловили надію, що цей вирок переглянуть та виправлять згідно з міжнародними зобов’язаннями, які на себе взяла Росія.

Характерно, що група Pussy Riot того ж дня була внесена до списку восьми кандидатів, висунутих на отримання премії імені Сахарова «За свободу думки» 2012 року.

Напередодні Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо доповіді Ради ЄС із закордонної та безпекової політики, де була згадана й ситуація в Україні. Євродепутати у ній застерігають, що підписання і ратифікація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною можливі тільки тоді, коли припиняться переслідування політичної опозиції. Інші умови, зазначені у резолюції, підтриманій 12 вересня, стосуються посилення верховенства права в Україні, поваги до меншин та інших засадничих прав людини.

Крім того, в документі зазначено: «Європейський парламент закликає український парламент внести поправки до кримінального законодавства, створеного ще в радянський період, вилучивши статті про кримінальну відповідальність за політичні дії».

Дивитись коментарі (9)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG