Доступність посилання

ТОП новини

Яка зарплата влаштує пересічного луганця?


Луганськ – Жителі сходу України, як свідчить статистика, в середньому щомісячно заробляють понад три тисячі гривень. Луганськ дещо відстає, середня зарплата в обласному центрі – 2720 гривень, що у два з половиною рази перевищує розмір встановленого державою прожиткового мінімуму. Однак луганці вважають прожитковий мінімум необґрунтовано заниженим, а свою зарплату надто низькою.

Єлизавета нещодавно закінчила університет. Нині працює на державному підприємстві. Отримує 1200 гривень заробітної плати – це на 100 гривень більше від прожиткового мінімуму в Україні. Дівчина підрахувала, що зарплату витрачає на харчування, проїзд, ліки, оплату інтернету. Новий одяг майже не купує. А кімнату, яку вона наймає у Луганську, поки що оплачують її рідні, а це 650 гривень на місяць, плюс плата за комунальні послуги. На думку дівчини, для повноцінного життя їй треба заробляти в чотири рази більше.

«Для того, щоб комфортно себе відчувати, з’їздити один раз на море відпочити, хоча б один-два рази в місяць сходити в кіно, в театр, пару разів на рік купити собі нову одежу, я вважаю, що для цього мені потрібно заробляти 4 тисячі», – каже Єлизавета.

У «конверті» більше, але не достатньо

Не секрет, що чимало українців, працюючи на приватних підприємствах, отримують зарплату у «конвертах». Цей заробіток не відображається в офіційній статистиці. Та навіть отримавши доплату в «конверті», мало хто лишається вдоволеним, вважає луганець Володимир. Він працює на приватному підприємстві. Заробляє близько 5 тисяч гривень. Його дружина – у два з половиною рази менше, її заробіток йде на оплату квартири, яку сім’я орендує.
У нас невеликі зарплати, тому ми тягнемо від місяця до місяця

«С дружиною ми наймаємо квартиру, і тому коштів не вистачає. На двох треба заробляти хоча б у межах 8-10 тисяч, щоб можна було прожити. А так у нас невеликі зарплати, тому ми тягнемо від місяця до місяця», – каже луганець.

В управлінні статистики в Луганській області надати інформацію щодо витрат і доходів луганців відмовилися. Заступник начальника управління Ірина Шаблієнко заявила, що «Радіо Свобода є іноземним ЗМІ, тому надавати інформацію вона не буде».

Реальний прожитковий мінімум сягає 3,5 тисяч гривень – громадський діяч

Менш засекреченим виявилося обласне управління соціального захисту населення. Заступник начальника управління Сергій Медведчук розповів Радіо Свобода, що станом на 1 липня середня заробітна плата жителів Луганська становила 2720 гривень. Водночас, він погоджується, що прожити на 1100 гривень досить складно, однак, на думку Сергія Медведчука, для встановлення саме таких прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати, є свої причини.
Прожитковий мінімум розраховується, виходячи не тільки з того, скільки необхідно людині для життя
Сергія Медведчук

«Прожитковий мінімум розраховується, виходячи не тільки з того, скільки необхідно людині для життя, він же ще розраховується, виходячи з економічного розвитку країни», – зазначає Сергій Медведчук.

Дійсно, справа в методиках, підтверджує голова профспілкового об’єднання «Трудовий рух «Солідарність» Костянтин Ільченко. За його словами, уряд використовує ту методику, яка вигідна йому, оперуючи економічним станом у країні, а не потребами людей. За підрахунками профспілкового лідера, нині реальний прожитковий мінімум має бути не менше 3,5 тисяч гривень.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG