Доступність посилання

ТОП новини

У Росії опозиція протестує проти позбавлення Гудкова статусу депутата


Геннадій Гудков
Громадські та опозиційні активісти, які зібралися у п’ятницю в Москві біля будівлі Державної думи Росії, зустріли колишнього члена фракції «Справедлива Росія» Геннадія Гудкова аплодисментами і криками: «Дякуємо!»

Опозиціонерам намагалися перешкодити члени прокремлівського руху «Росія молода». Як повідомив кореспондента Радіо Свобода, між сторонами час від часу відбувалися сутички. Кілька активістів були затримані. Поліція діяла стримано і закликала всіх розійтись.

Гудков, позбавлений у п’ятницю статусу депутата Держдуми, заявив, що продовжить боротьбу і разом зі своїми прихильниками доможеться «нормальної країни» і «нормальних законів». Сергій Миронов, лідер «Справедливої Росії», що супроводжував Гудкова, заявив, що його колега стане помічником одного з депутатів партії.

Рішення позбавити Гудкова мандату було ухвалене більшістю голосів депутатів у відповідь на подання Генеральної прокуратури Росії. Там вважають, що Гудков у порушення закону поєднував депутатську діяльність із підприємництвом. Тепер стосовно нього можуть відкрити кримінальну справу.

Сам політик зазначив, що такий крок є «політичної розправою» за його опозиційну діяльність.
XS
SM
MD
LG