Доступність посилання

ТОП новини

Ґордон Браун: Європі треба змінюватися


Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Ґордон Браун
Нинішні проблеми Європи можна вирішити шляхом вдосконалення ухвалення рішень в Євросоюзі і більш тісного залучення ЄС до глобальної співпраці. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, про це заявив колишній прем'єр-міністр Великої Британії Ґордон Браун під час дискусії про майбутнє Європи на 9-й Ялтинській щорічній зустрічі YES.

За словами британського політика, сучасна динаміка робить питання глобальної співпраці все більш актуальним. Зокрема, він зазначив, що США та Європа сьогодні вже «не можуть відповідати за більшу частину виробництва у світі», оскільки споживання переноситься в країни, що розвиваються.

«Багатство, яке сьогодні зосереджене переважно на Заході, протягом наступних років буде поширюватися по світу і розподілятися рівномірніше», – вважає Гордон Браун.

«Саме для цього потрібно глобальне співробітництво. Прикро, що після вирішення проблем економічного спаду мало хто побачив, що може дати глобальна співпраця», – наголосив він.

На думку екс-прем'єра Великої Британії, нині Європа потребує ухвалення «сміливих, жорстких і необхідних рішень, зокрема – про фіскальний та монетарний союз, який є необхідним для збереження економіки Європи як єдиного цілого».

Гордон Браун вважає, що для цього потрібно удосконалити саму систему ухвалення рішень в ЄС, де сьогодні одна країна може заблокувати будь-які питання, запропоновані іншими.

«Ми не можемо ухвалити рішення, які потрібні для банківського і фіскального союзу. І ми платимо за це високу ціну», – сказав Гордон Браун у своєму виступі в Ялті.

9-та Ялтинська зустріч YES розпочалася 13 вересня і триватиме в Лівадійському палаці до неділі, 16 вересня.
XS
SM
MD
LG