Доступність посилання

ТОП новини

Для економічного одужання Європа потребує розширення – турецький міністр з питань ЄС


Розширення Євросоюзу допоможе вирішити нинішні економічні проблеми Європи. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, про це заявив міністр Туреччини з питань ЄС Еґемен Багиш під час дискусії про майбутнє Європи на 9-й Ялтинській щорічній зустрічі YES.

На його думку, відмова від розширення під впливом внутрішніх проблем є однією з головних помилок європейської політики, повідомляє прес-служба YES.

«Європа повинна озирнутися довкола і побачити можливості, які є в інших країнах світу. Для того, щоб вижити в кризі, потрібно розширювати ринки. Якщо ви зациклені на собі, замкнетеся у своїх кордонах, ви не вирішите свої проблеми. Потрібно шукати нові ринки. Тільки розширення зможе вирішити ваші проблеми», – сказав Еґемен Багиш, звертаючись до європейських політиків.

Міністр навів приклад Туреччини, яка 53 роки прагне стати повноправною європейською країною. «Ми віддані європейським цінностям, але постійно повинні доводити це. І ми повинні захищати європейські інтереси, незважаючи на те, що нас не приймають у союз», – сказав Еґемен Багиш. Схожі проблеми, на його думку, і у відносинах з Україною.

На думку турецького міністра, для подолання цих викликів необхідно змінити систему ухвалення рішень в ЄС. «У США один штат не може заблокувати рішення інших 49 штатів. А в Європі один член союзу може заблокувати спільне рішення. Нинішній процес не приведе вас у безпечну гавань. Потрібні якісь засоби, щоб досягати логічних, а не безвідповідальних рішень», – наголосив Еґемен Багиш.

Дев’ята Ялтинська зустріч YES розпочалася 13 вересня і триватиме в Лівадійському палаці до неділі, 16 вересня.
XS
SM
MD
LG