Доступність посилання

ТОП новини

США відповіли на оптимізм Януковича попередженням (європейська преса)


Прага – Європейська преса цитує Президента України Віктора Януковича, який у п’ятницю сказав у Ялті, що нібито справа Юлії Тимошенко не перешкодить підписанню угоди з ЄС відразу ж після виборів 28 жовтня. Оглядачі також наголошують, що в суботу речник Білого дому, заступник помічника держсекретаря США Томас Мелія, попередив Президента Януковича в Ялті, що «Україна ризикує провалити іспит парламентських виборів 28 жовтня», бо й надалі утримує в ув’язненні Юлію Тимошенко. Мелія також наголосив, що «вже зараз оцінка підготовки до наступних виборів незадовільна», це полягає в ув’язненні опозиціонерів, недоліках у формуванні виборчих комісій на місцях, у незадовільному організаційному характері виборчого процесу.

Брюссельське видання EUObserver цитує українського Президента Януковича, який у п’ятницю висловив оптимізм на конференції YES в Ялті, що, мовляв, справа з ув’язненням Юлії Тимошенко не перешкодить підписанню угоди з ЄС відразу ж після виборів до Верховної Ради 28 жовтня. «Я впевнений, що після проведення парламентських виборів всі проблеми з ЄС зникнуть», – заявив Віктор Янукович журналістам в Ялті.

Водночас Reuters інформує, що в суботу США попередили устами заступника помічника держсекретаря США Томаса Мелії в Ялті про незадовільну підготовку України до парламентських виборів 28 жовтня. Томас Мелія наголосив тут, що «міжнародна спільнота, спостерігачі вже зараз повинні були оцінити, чи відповідає передвиборна ситуація в Україні нормам стандартів демократії та прагненням України йти до Європи. Думаю, що зараз ця оцінка була б незадовільною». «Наприклад, – зауважив Мелія, – через переслідування деяких опозиційних кандидатів, характер формування виборчих комісій, незадовільну організацію виборів у цілому – все це матиме наслідки під час підрахунку голосів». Мелія повторив тут п’ятничні коментарі очільників ЄС, зараховуючи проблему ув’язнення Юлії Тимошенко до однієї з головних для США в оцінці ситуації в Україні. Офіційні особи ЄС сказали в Ялті у п’ятницю, що ув’язнення Юлії Тимошенко є однією з головних перешкод у налагодженні добрих стосунків між ЄС та Україною. Reuters також зауважує, що у відповідь на незадоволення Заходу незаконним переслідуванням владою в Києві Тимошенко та інших опозиціонерів, Генеральна прокуратура в особі заступника Генпрокурора Рената Кузьміна знову звернулася до керівництва США з проханням надати допомогу в нових кримінальних справах проти Юлії Тимошенко.

Тим часом Шон Волкер попереджає на сторінках Independent про сподівання Москви на сприятливий для неї зміст критики ЄС на адресу України. Росія має надії, що невдоволення Заходу Україною «поверне цю державу в орбіту Москви», – зауважує Волкер. Тут ідеться про заяву лідерів ЄС, у якій Президенту Януковичу дали зрозуміти під час міжнародного форуму в Ялті цими вихідними – «у разі подальшого перебування Юлії Тимошенко в тюрмі він може забути про інтеграцію з Європою». Лондонська газета також цитує міністра закордонних справ Швеції Карла Більдта, який минулої п’ятницю зустрівся з Віктором Януковичем і після цього сказав газеті: «Ситуація з Юлією Тимошенко – лише вершина айсберга, і є ще реальні побоювання з приводу верховенства закону та політизованості українських судів». Представники Росії, які були також на форумі в Ялті, підштовхують Україну вступити до Митного союзу Росії, Білорусі й Казахстану. Андрій Костін, глава банку «ВТБ», наближений до президента Путіна, сказав у Ялті, що Росія не висуває Україні жодних попередніх претензій. Він звинуватив Європу, котра вимагає від Києва реформ, у тому, що вона пропонує українцям «нерівний шлюб», тоді, коли Росія запропонувала «справжню любов» без будь-яких попередніх умов.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Дивитись коментарі (13)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG