Доступність посилання

ТОП новини

Дорогу між Францією і Європою перебігла чорна кішка?


Брюссель – Згідно з опитуванням, опублікованим у понеділок у газеті Figaro, дві третини громадян Франції, якщо була б можливість, відмовилися б підтримувати так звану «Маастріхтську угоду». Ухвалений у 1992 році, саме цей документ дав початок створенню єдиної євровалюти.

Через 20 років після референдуму щодо єдиного європейського грошового союзу французи значно негативніше сприймають цей проект. Якщо б референдум проводився сьогодні, то він би провалився: проти проголосували б аж 64 відсотки громадян Франції. Про це свідчать оприлюднені результати опитування місцевого Інституту громадської думки.

Директор одного з департаментів цього закладу Жером Фурке пояснює такий занепад популярності європейської валюти тим, що «вона зарекомендувала себе як дуже поганий «посередник» об’єднаної Європи у створенні робочих місць та працевлаштуванні. Особливо це стосується незаможних верств населення». До того ж, 45 відсотків опитаних вважають, що євро виявилося неспроможним протистояти кризі.

Вісімдесят дев’ять відсотків опитаних громадян Франції вважають, що головним наслідком упровадження євро є стрімке зростання цін. 61 відсоток французів переконаний, що єдина європейська валюта погіршила конкурентоспроможність їхньої держави. Дещо більше учасників вивчення громадської думки (63 відсотки) схильні думати, що євро призвело до зростання безробіття. Характерно, що стільки ж французів кажуть: злиття 27 країн-членів ЄС у «єдину європейську федеративну державу» малоймовірне. Плани, висловлені нещодавно головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу, схоже, у Франції не користуватимуться великою підтримкою.

Антиєвропейські настрої вдарять по популярності президента Олланда

Жером Фурке констатує, що у європейських питаннях Франція поділена навпіл. «Криза 2008 року ще глибше розділила французьке суспільство», – зауважив він у коментарі газеті Figaro.

На думку французьких експертів, така низька популярність європейського проекту і всього, що з ним пов’язане, дуже не на руку нинішньому президентові Франсуа Олланду. Після того, як його попередник Ніколя Саркозі на початку цього року підписав європейську угоду щодо інтеграції єврозони, Олланд має цей документ ратифікувати. А як виконати ці зобов’язання перед європейськими партнерами та Брюсселем, якщо 67 відсотків осіб, опитаних французьким Інститутом громадської думки, переконані, що Європейський Союз перебуває на хибному шляху? Ці громадяни рішуче відкидають задуми поглиблення європейської інтеграції з єдиною централізованою економічною та бюджетною політикою.

Однак, поруч із євроскептиками, у французькому суспільстві ще залишаються і єврофіли. Проєвропейські настрої панують серед 49 відсотків опитаних. Вони не мають сумнівів у тому, що перебування Франції у складі співдружності європейських держав країні на користь.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG