Доступність посилання

ТОП новини

У Севастополі регіонали «пресують» політичних союзників?


Севастополь – У Севастополі проти регіоналів збунтувалися їхні політичні союзники. Лідери партії «Російський блок» і місцевої організації Компартії звернулися до Президента України Віктора Януковича із закликом звільнити призначеного ним главу міської державної адміністрації Володимира Яцубу, який, за їхнім твердженням, перешкоджає проведенню в місті чесної і справедливої виборчої кампанії. Севастопольські комуністи і «рускоблоковці», які ще донедавна підтримували Партію регіонів і Віктора Януковича, також закликали міжнародних спостерігачів на виборах звернути увагу на утиски місцевою владою політичних конкурентів регіоналів.

Кандидати в народні депутати в севастопольських мажоритарних округах Василь Пархоменко (КПУ) і Дмитро Бєлік («Російський блок»), а також один із керівників Севастопольського міському Компартії Роман Кияшко та лідер партії «Російський блок» Геннадій Басов звинуватили севастопольську владу й особисто главу адміністрації Володимира Яцубу у протидії законному перебігу виборчої кампанії.

За їхніми словами, правоохоронці перешкоджають роботі агітаторів від КПУ і «Російського блоку», затримують їх, вилучають друковану продукцію, забороняють проведення зустрічей кандидатів у дворах багатоквартирних будинків. Крім того, районна влада не дозволяє виставляти агітаційні намети і тисне на власників біг-бордів, щоб ті відмовлялися розміщувати рекламу опонентів Партії регіонів, вказує керівникам підприємств не дозволяти організацію зустрічей трудових колективів із кандидатами в депутати від КПУ. Водночас, місцеві регіонали масово подають до суду з приводу, начебто, виявлених формальних порушень в оформленні поліграфічної агітаційної продукції кандидатів від «Російського блоку» і КПУ.

Лідер «Російського блоку» Геннадій Басов каже, що до його однопартійців влада застосовує і силові дії, зокрема, днями правоохоронці провели обшук приміщення виборчого офісу кандидата в депутати Дмитра Бєліка.
Адмінресурс під час виборчої кампанії будь-якими методами намагається залякати опозиційних кандидатів
Геннадій Басов

«Адмінресурс під час виборчої кампанії будь-якими методами намагається залякати опозиційних кандидатів. Обшуки та інші проблеми, які створює адмінресурс, вони природно ставлять у нерівні умови й створюють нерівні можливості для опозиційних кандидатів», – зазначив голова партії «Російський блок».

Геннадій Басов також зауважує, що відповідальність за все це несе глава міської державної адміністрації Севастополя, регіонал Володимир Яцуба. Його відставки тепер вимагають і «Російський блок», і КПУ.

Це лише політичні заяви – севастопольська влада

Володимир Яцуба демонстративно проігнорував цю вимогу колишніх політичних союзників. У прес-службі міськдержадміністрації сказали Радіо Свобода, що він ніяк на це не реагуватиме.
Офіційно нам ні від правоохоронних органів, ні від законодавчої гілки влади ніяких претензій не надходило
Володимир Яцуба

«Це ж передвиборча політична заява – який ми маємо до неї стосунок? Офіційно нам ні від правоохоронних органів, ні від законодавчої гілки влади ніяких претензій не надходило, а на політичні заяви ми не реагуємо», – сказала співробітниця прес-служби глави адміністрації Севастополя.

Уповноважений представник Партії регіонів в одному із севастопольських мажоритарних округів Ігор Коптєв зазначив, що заяви опонентів Партії регіонів про застосування проти них адміністративного ресурсу «не ґрунтуються на фактичних обставинах» і порадив представникам «Російського блоку» і Компартії «ретельніше дотримуватися чинного виборчого законодавства для уникнення проблем».

Днями Центральна виборча комісія України за поданням Ігоря Коптєва винесла попередження кандидату в депутати від «Російського блоку» Дмитру Бєліку за використання немаркованої агітаційної продукції.

Партія «Російський блок» на президентських виборах 2004-го і 2010 років підтримувала кандидатуру Віктора Януковича, а в 2006-2010 роках спільно з Партією регіонів входила до виборчої коаліції і фракції у Верховній Раді АРК «Блок за Януковича». Комуністична партія України у 2010 році разом із Партією регіонів і Народною партією створила у Верховній Раді України чинну досі парламентську більшість «Стабільність і реформи».
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

Дивитись коментарі (2)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG