Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародні сили в Афганістані припиняють спільні дії з афганцями через напади


Джеймз Террі, архівне фото
Міжнародні сили сприяння безпеці в Афганістані оголосили сьогодні, що вирішили тимчасово припинити чистину спільних із афганськими військами операцій у відповідь на «поточну загрозу».

Як мовиться в наказі командувача міжнародних сил, генерал-лейтенанта Джеймза Террі зі США, припиняються спільні з афганськими силовими структурами бойові операції в складі менш як одного батальйону (800 військовослужбовців) міжнародних сил. При цьому небойова співпраця міжнародних сил із афганськими не припиняється.

Рішення ухвалили після низки інцидентів, у яких на військових міжнародних сил чинили напади члени афганських урядових структур або бойовики в одностроях цих структур. Загалом від початку цього року в таких нападах загинув не менш як 51 військовослужбовець Міжнародних сил сприяння безпеці.

Додатковим стимулом для рішення, мовиться в повідомленні міжнародних сил, стали нові загрози внаслідок антиамериканських протестів через кінофільм «Безневинність мусульман», непрофесійно знятий приватними особами у США, який образливо зображає мусульман загалом і засновника ісламу, пророка Магомета, зокрема, і викликав широкі протести серед мусульман. Військові США становлять найбільшу частину міжнародних сил в Афганістані.

Міжнародні сили сприяння безпеці звернули увагу, що вже вдавалися до такого обмеження й раніше, коли виникали особливо напружені ситуації, і цей захід спрацьовував.
XS
SM
MD
LG