Доступність посилання

ТОП новини

Femen відкриває міжнародну штаб-квартиру в Парижі


На відкритті Femen-центру в Парижі 18 вересня 2012 року: Олександра Шевченко (л), Сафія Лебді (п) — співзасновниця французького феміністського руху Ni putes ni soumises («Ні повії, ні покірні»), яка вже не вперше бере участь в акціях Femen
Український жіночий феміністський рух Femen влаштував у вівторок у столиці Франції відкриття штаб-квартири міжнародного руху з цією ж назвою. Церемонія складалася, зокрема, з топлес-параду одним із мусульманських районів Парижа, мовиться на сайті руху.

За повідомленнями французької преси, близько двадцяти французьких і українських феміністок, оголивши груди, пройшли відомим робітничим кварталом із великим числом вихідців із Північної Африки, і оголосили про створення «першого центру тренування новітнього фемінізму». За їхніми даними, серед учасниць параду були й французькі мусульманки.

За словами самих учасниць Femen, їхня штаб-квартира в Парижі є «центром фізичної і моральної підготовки жінок-активісток до виконання громадянських завдань будь-якого ступеня складності і провокаційності».

Французький офіс руху «муштруватиме секстремісток» для дій у Європейському Союзі, а київський – для дій у країнах-учасницях СНД, які є «зоною підвищеного ризику», заявляють у русі. Femen також заявляє, що планує ближчим часом відкрити свої представництва у Нью-Йорку у США, Монреалі в Канаді і Сан-Паулу в Бразилію, а пізніше – і на території Ізраїлю.

Минулого тижня у Femen повідомляли, що в Парижі їхній рух офіційно зареєстрували як міжнародний.

У столиці Франції від початку місяця перебуває одна з чільних активісток руху Інна Шевченко, яка, за повідомленнями, мусила втекти з України через побоювання щодо її арешту внаслідок її участі у спилювання хреста в центрі Києва в середині минулого місяця.
XS
SM
MD
LG