Доступність посилання

ТОП новини

До заборони на міцний алкоголь із Чехії долучається і Словаччина


Словаччина оголосила в вівторок, що забороняє продаж міцного алкоголю з Чехії через скандал зі смертями і отруєннями людей від вживання напоїв із метиловим спиртом фальшованих чеських марок.

Як повідомив міністр сільського господарства Словаччини Любомір Ягнатек, заборону наклали як запобіжний захід після того, як дізналися про плани кількох торговельних мереж закупити великі кількості міцного алкоголю в чеських виробників, які нині не мають змоги продавати свою продукцію у власній країні.

Тим часом у Чехії в вівторок повідомили про смерть уже 22-ї людини, причиною якої доведено став метиловий спирт із фальшованого алкоголю.

У неділю заборону на міцні напої з Чехії так само наклала Польща, де, за повідомленнями, теж кілька людей загинули від метилового спирту з підроблених чеських напоїв.

Попередження про можливу небезпеку від міцного алкоголю з Чехії, тим часом без заборони, оголосили днями і в Німеччині.

У самій Чехії продаж будь-якого алкоголю міцністю понад 20 відсотків спирту оголосили ще наприкінці минулого тижня. Але й попри цю заборону смерті від отруєнь метиловим спиртом тривають.

В уряді Чехії заявляють, що заборона на міцний алкоголь може тривати тижнями, не менш як місяць, а, можливо, й довше. Поліція Чехії висунула звинувачення в справі цих отруєнь кільком десяткам людей, виявила значну кількість нелегальних виробництв алкоголю, але досі не може викрити джерела походження метилового спирту і шляхів його постачання в широку нелегальну мережу.

За словами чеського об’єднання легальних виробників міцного алкоголю, нелегальний ринок цих напоїв у Чехії, що має на меті обійти високі податки й акцизи, становить близько чверті від загального.
XS
SM
MD
LG