Доступність посилання

ТОП новини
21 Листопад 2018, Київ 08:04

На Генеральній асамблеї ООН має виступити і Янукович


Нью-Йорк – У Нью-Йорку у вівторок розпочинається 67-а щорічна осіння сесія Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних націй. Головні виступи заплановані на наступний тиждень. Для участі у цій сесії за традицією з’їжджаються лідери усіх 193 країн-членів ООН: президенти, прем’єри, монархи. Із них 168 заявили про своє бажання виступити з трибуни світового форуму. Серед тих, хто зголосився, і Президент України Віктор Янукович.

Нинішня щорічна сесія назовні, за формою, подібна до шістдесяти шести попередніх. На порядку денному осіннього зібрання Генеральної асамблеї стоять вічні благородні принципи, що їх коротко окреслив Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун.

«Ми збираємося тут, – каже Генеральний секретар, – щоб ще раз підтвердити нашу віру у фундаментальні принципи справедливості, рівноправ’я і прав людини».

Глави держав, за традицією, виголошуватимуть відповідні промови. Але цього разу реальність висуває на обговорення не лише високі принципи, а й практичні проблеми, включно з новими й невідкладними.

Ці проблеми пов’язані з революціями, повстаннями й заворушеннями на Близькому Сході та у Північній Африці, з активізацією міжнародної терористичної мережі «Аль-Каїда», з фінансовою кризою у низці країн Європейського Союзу.

Спостерігачі вважають, що ці проблеми активно обговорюватимуть в кулуарах на двосторонніх зустрічах глав держав.

Гості вже почали прибувати до Нью-Йорка. І кожен прагне зупинятися виключно у «Волдорф Асторії». Цей готель має репутацію «резиденції королів». Як стало відомо, там заброньовано коштовні апартаменти й для Президента України Віктора Януковича.

Цього року особливу увагу приділяють безпеці високих гостей. Начальник нью-йоркської поліції Рей Келлі повідомив, що на охорону району штаб-квартири ООН відряджають не лише патрульних поліцейських, а й спецназівців.

Українська делегація

Президент Янукович має прибути до Нью-Йорка 24 вересня у супроводі численної групи миністрів та радників.

Його виступ, за попереднім розкладом, заплановано номером п’ятим на засіданні Генеральної асамблеї 26 вересня, тобто на другий день промов лідерів осінньої сесії.

Також заплановано двосторонню зустріч Януковича із Генеральним секретарем ООН Пан Ґі Муном.

У цих переговорах, як повідомляють дипломатичні джерела, братиме участь Микола Присяжнюк, керівник українського Мінагропрому. Йдеться про можливість закупівель українського збіжжя для гуманітарної допомоги ООН афіриканським країнам.

Між тим, посольство України у Вашингтоні прагне домовитись про коротку неформальну зустріч Віктора Януковича з президентом США Бараком Обамою у кулуарах ООН.

Торік такої зустрічі не було і цього року її ймовірність вважають незначною.

А для українських урядовців практично важливішими є переговори з керівництвом Міжнародного валютного фонду на тему відновлення кредитування. Останній транш кредиту Україна отримувала 2010 року.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG