Доступність посилання

ТОП новини

У ВО «Свобода» погрожують судом за відмову транслювати відеоролик


Черкаси – Черкаська обласна державна телерадіокомпанія «Рось» відмовилася транслювати агітаційний передвиборчий відеоролик Всеукраїнського об’єднання «Свобода». Хоча оприлюднити його телерадіокомпанія мала у межах ефірного часу, який, відповідно до закону, надається усім учасникам виборчого процесу. В державній структурі кажуть, що «Свобода» невчасно надала відеоролик. Однак представники опозиції переконані, що причина відмови – політична.

За інформацією прес-служби Черкаської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода», обласна державна телерадіокомпанія «Рось», зокрема директор ОДТРК Лариса Єфремова, відмовилася оприлюднювати агітаційний передвиборний ролик «Свободи» нібито через те, що він «закликає до повалення всенародно обраної чинної влади та конституційного перевороту».

Втім, як запевняє Лариса Єфремова, цю фразу просто вирвали з контексту.

«Коли мені поставили запитання, у яких випадках ролики не виходять в ефір, я пояснила: у випадку, коли у роликах є заклики до повалення чинної влади чи коли ролик надається несвоєчасно. Тобто, не у встановленні законом терміни – за три дні. Я заявляю офіційно: жодній партії, жодному представникові виборчого процесу ми не відмовляємо. Представники «Свободи» несвоєчасно надали ролик, хоча мали це зробити за три дні до виходу програми в ефір. Тому ми діяли лише згідно із законом, і ніяких прав не порушували», – уточнює Лариса Єфремова.

Заборона відеоролика «Свободи» – політичний тиск?

Більше того, каже вона, замість передвиборного ролика, представники Всеукраїнського об’єднання «Свобода» використали ефірний час для виступу у прямому ефірі.

Керівник Черкаської обласної організації «Свобода» Юрій Ботнар підтвердив, що об’єднання надало відеоролик зранку того дня, коли він мав з’явитися в ефірі «Росі». Однак, переконаний він, офіційна причина відмови, тобто несвоєчасність подання ролику, формальна. Насправді це був політичний тиск від керівництва Черкаської ОДТРК «Рось».
Художня рада засідала і визначила, що ролик містить заклики до конституційного перевороту і повалення чинної влади
Юрій Ботнар

«Вони пояснили так, що художня рада, хоча вона не є експертним органом, засідала і визначила самостійно, що ролик містить заклики до конституційного перевороту і повалення чинної влади. Проте ми всі розуміємо, що це лише політичний тиск, оскільки керівництво має належність до Партії регіонів і борються неприхованим політичним тиском проти своїх опонентів, зокрема націоналістів Всеукраїнського об’єднання «Свобода», – запевняє Юрій Ботнар.

Сама Лариса Єфремова у коментарі Радіо Свобода заявила, що вона не належить до жодної партії і є «незаангажованою нейтральною людиною, який обіймає посаду директора обласної державної телерадіокомпанії і виконує державні закони».

«Керівництво державної телерадіокомпанії перевищило службові повноваження» – експерт

Натомість у Черкаській обласній організації Комітету виборців України повідомили, що відеоролик Всеукраїнського об’єднання «Свобода» «не містить жодної інформації, яка б суперечила законодавству». За словами керівника програми довготермінового спостереження Комітету виборців України на Черкащині Юрія Саса, керівництво обласної державної телерадіокомпанії перевищило свої службові повноваження.
Реальна мотивація, реальна аргументація є політичною
Юрій Сас

«У цьому випадку вони посилаються на той підзаконний акт, який суттєво звужує права суб’єктів виборчого процесу. В принципі, ми не вважаємо цю аргументацію достатньою. Реальна мотивація, реальна аргументація є політичною», – зазначив Юрій Сас.

Нині черкаські представники «Свободи» готують скаргу до ЦВК, позов до суду та заяву до прокуратури з приводу, як вони вважають, незаконної відмови у розміщенні агітаційного відеоролику.
  • Зображення 16x9

    Дар’я Бунякіна

    Співпрацює із Радіо Свобода з 2010 року. Народилася у Черкасах. Закінчила Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького за спеціальністю «Журналістика». Має досвід роботи в газетній та телевізійній журналістиці.

Дивитись коментарі (27)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG