Доступність посилання

ТОП новини

Українські біржовики страйкують


Київ – «Українська біржа» обіцяє зупинити у четвер торги на знак протесту проти депозитарного закону, ухваленого Верховною Радою. Акція протесту триватиме з десятої до одинадцятої години. Зокрема, українські біржовики критикують цей закон за те, що він може негативно вплинути на інвестиційний клімат країни. Із біржовиками погоджуються опозиційні депутати. Натомість провладні народні обранці не вбачають негативного впливу від цього закону.

У липні цього року Верховна Рада ухвалила закон «Про систему депозитарного обліку цінних паперів». Це – урядовий законопроект. Його мета – створення централізованої депозитарної системи в Україні, здатної забезпечити обслуговування операцій з цінними паперами, враховуючи діяльність фінансових ринків як на національному, так і на міжнародному рівні. За цим законом, в Україні створять єдиний центральний депозитарій і єдиний розрахунковий центр, які в перші роки контролюватимуть держава та Національний банк.

У Фондовій біржі цінних паперів України сподіваються, що короткотривалий страйк у четвер приверне увагу до негативних наслідків для інвестиційного клімату країни від ухвалення закону в чинній редакції.

В «Української біржі» відбирають майданчик зустрічі гривні з іноземними валютами

Вимоги біржовиків є цілком обґрунтованими переконує перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики, «бютівець» Сергій Терьохін.

В «Української біржі» був майданчик, де зустрічалися гривня з іноземними валютами. І там установлювався курс. А тепер Нацбанк вирішив, що не треба це робити
Сергій Терьохін
«В «Української біржі» був майданчик, де зустрічалися гривня з іноземними валютами. І там установлювався курс. А тепер Нацбанк вирішив, що не треба це робити. Давайте ми встановимо курс десь на третьому поверсі в задньому кабінеті», – стверджує Сергій Терьохін.

Є різні точки зору

У Національному банку такі закиди не коментують. А народний депутат
від Партії регіонів, член парламентського комітету з питань економічної політики Олексій Плотніков закликає пам’ятати міжнародний досвід у цьому питанні. І взагалі, зазначає Олексій Плотніков, спільної думки професійної спільноти стосовно необхідності існування єдиного центрального депозитарію в Україні немає.

Практика існування депозитарію в інших країнах свідчить про те, що це – одна з нормальних форм функціонування фондового ринку
Олексій Плотніков
«Якщо хтось там здійснює якісь протести проти депозитарію, можливо, в даному випадку представлена точка зору тих, хто вважає, що він не потрібен. Але в принципі практика існування депозитарію в інших країнах свідчить про те, що це – одна з нормальних форм функціонування фондового ринку. Тому, в принципі, вважаю, що це – право тих, хто протестує проти цього закону. Право на протест. Але є й інша точка зору», – констатує Олексій Плотніков.

Закон «Про систему депозитарного обліку цінних паперів» парламент ухвалив у другому читанні та в цілому. Президент Віктор Янукович його поки що не підписав. Тим часом Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку погрожує вжити заходів стосовно «Української біржі», якщо вона призупинить у четвер торги.
  • Зображення 16x9

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG