Доступність посилання

ТОП новини

ЄС сподівається на китайські інвестиції у подоланні кризи


Лондон – У четвер на саміті ЄС-Китай у Брюсселі сподіваються, що співпраця з Пекіном і, зокрема, китайські інвестиції допоможуть у подоланні європейських економічних проблем. Вень Цзябао представлятиме Китай на саміті з Євросоюзоюзом у якості прем’єр-міністра востаннє. У Пекіні відбувається процес зміни керівництва країни.

Саме зараз ЄС потрібно переконатися, що співпраця з Китаєм стоїть на міцних підвалинах, бо від країни з другою за обсягами економікою у світі та з величезними валютними резервами може залежати багато.

Якби, наприклад, Пекін наважився купувати позикові облігації проблемних урядів єврозони, то боргова криза Євросоюзу полегшилася би одразу ж, але Китай досі вважає такі кроки надзвичайно ризикованими.

Натомість Пекін хоче інвестувати у Європі. Останній приклад – Великобританія, де китайська фірма Huawei Technologies, відома, зокрема, своїми мобільними телефонами, оголосила, що вкладе майже 2 мільярди доларів і обіцяє створення 700 робочих місць.

Комуністичний капіталізм

ЄС офіційно не вважає Китай ринковою економікою. Також досі чинне ембарго на постачання зброї в Китай, запроваджене після кривавого придушення протестів на площі Тяньаньмень.

Пекін дуже невдоволений обмеженнями на придбання європейських технологій та устаткування, що можуть мати так зване подвійне використання.

Представник директорату Єврокомісії з питань торгівлі Антоніо Паренті каже, що європейці також хочуть відкритості китайського ринку.

Наша політика повинна домогтися відкритості Китаю. Щоб, коли європейська компанія хотіла інвестувати в Китай, то почувалася захищеною
Антоніо Паренті
«Наша політика повинна домогтися відкритості Китаю. Щоб, коли європейська компанія хотіла інвестувати в Китай, то почувалася захищеною. Якщо цього не буде, то у Європі будуть лунати заклики до обмеження китайських інвестицій», – каже представник Єврокомісії, який наголошує на змінах.

Колись Китай був лише місцем виробництва для європейських компаній. Зараз Пекін перетворився на повноцінного партнера, інвестора, а китайський ринок стає надзвичайно перспективним і привабливим для європейських товарів і послуг.

Зацікавлення у співпраці є з обох сторін, проте й перешкоди є серйозні. Не остання з них – складне поєднання капіталістичної економіки й авторитарної комуністичної влади в Китаї.

Від того, чи ці дві протилежні сили вживатимуться надалі, залежить значною мірою і економічна співпраця Китаю з Європою і навіть стан світової економіки.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG