Доступність посилання

ТОП новини

Молдова і Грузія випереджають Україну за відкритістю урядів – Transparency International


Україна стала однією з найгірших на пострадянському просторі за рівнем прозорості роботи уряду. Такими є результати першого півріччя реалізації проекту «Партнерство відкритого уряду», яким займається організація Transparency International.

Експерти організації запропонували Україні, Молдові, Росії, Вірменії, Грузії та Азербайджану активізувати боротьбу з корупцією, залучати громадян до ухвалення рішень та оприлюднювати фінансову та іншу інформацію в мережі інтернет.

За результатами першого півріччя проекту, найкращими виявилися Молдова та Грузія. Україна за ступенем прозорості влади опинилася серед аутсайдерів, повідомляють організатори проекту.

«В Україні – розмита політична воля: заяви про відкритість влади супроводжуються законами про обмеження прав українців, свободи слова тощо. Корупція – одна з найбільших перешкод. Створити інтернет-ресурс, де постійно оновлюються всі фінансові показники одного з міністерств, в Україні уп’ятеро дорожче і складніше, ніж в іншій державі Європи», – зазначив представник Transparency International в Україні Олексій Хмара.

Тим часом у Молдові онлайн-послуги та технології управління державою дещо випереджають попит на такі реформи з боку громадян, додає він.

Діяльність Transparency International розкритикував сьогодні прем’єр Микола Азаров. Він зокрема висловив незгоду з тим, що експерти організації вважають високим рівень корупції в Україні.
XS
SM
MD
LG