Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську протестують проти зволікання влади з перейменуванням вулиці Косіора


У Дніпропетровську небайдужі жителі провели сьогодні ввечері акцію протесту проти зволікання Дніпропетровської міської ради з перейменуванням вулиці Станіслава Косіора. Близько півсотні активістів збирали підписи за перейменування вулиці на вулицю Богдана Ступки, повідомили активісти Радіо Свобода.

Активісти переконані, що назва «вулиці впливає на менталітет городян, їхнє ставлення до міста і країни». На вулиці Косіора наразі вони також поширюють листівки та розташували білборд із інформацією про особистість Косіора.

За словами одного з організаторів Андрія Денисенка, активісти вважають, що вулиця має носити ім’я видатного українського актора Богдана Ступки, однак заявляють і про готовність до компромісу зі владою. Раніше у міськраді планували, що повернуть вулиці історичну назву Бульварна (назва була до 1957 року), проти цієї назви учасники акції теж не заперечують.

Зібрані підписи вони планують передати міському голові Іванові Куліченку, щоб той виступив з ініціативою перейменування на сесії.

Рішення про перейменування вулиці Косіора, підготовлене комісією з міської топоніміки, пройшло узгодження в Дніпропетровській міській раді ще минулої зими, але було заблоковане групою депутатів Партії регіонів.

Рішенням Київського апеляційного суду від 13 січня 2010 року затверджено висновок слідчого управління СБУ про те, що Станіслав Косіор у числі інших осіб брав участь в організації Голодомору в Україні.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG