Доступність посилання

ТОП новини

У Грузії через скандал зі знущаннями у в’язниці йде в відставку голова МВС


У столиці Грузії Тбілісі до пізнього вечора 20 вересня не вщухали протести проти насильства у в’язницях
Міністр внутрішніх справ Грузії Бачо Ахалая подав сьогодні ввечері в відставку через скандал навколо відеозаписів знущань в одній із тюрем у Грузії.

Президент Міхеїл Саакашвілі вже запропонував, щоб посаду міністра обійняла його перший заступник Екатеріне Згуладзе.

Вона заявила в відповідь, що на новій посаді зробить усе, щоб не допустити насильства у в’язницях і спокійно провести парламентські вибори, які мають відбутися через десять днів.

Президент також висунув кандидатуру на нового міністра виконання покарань після відставки попередньої міністра вчора – ним має стати дотеперішній омбудсман Грузії Ґіорґі Тугуші.

І опозиція, і влада говорять про політичну складову скандалу зі знущаннями у в’язниці якраз напередодні виборів.

Зокрема, колишній чільний працівник тюрми, де сталися знущання, Владімер Бедукадзе, який тим часом утік до Бельгії, заявив сьогодні, що ті в’язні, які зазнавали цих тортур, були «ідеологічні вороги Саакашвілі і мафіозних босів».

Бедукадзе також заявив в інтерв’ю одному з грузинських телеканалів, що більшість відеозаписів цих знущань нині тримає у своєму сейфі на той час міністр внутрішніх справ Бачо Ахалая.

Тим часом у Грузії суд санкціонував арешт десяти керівників пенітенціарної системи, затриманих раніше після оприлюднення на опозиційних телеканалах кількох відеозаписів, на яких, як виглядає, зафіксовані знущання з в’язнів і тортури.

Як заявили в Головній прокуратурі Грузії, на записах зафіксовані два різновиди знущань: одні з них були системні, іншу ж частину здійснив Бедукадзе з помічниками, вочевидь на замовлення «третіх осіб», і зараз цей зв’язок із замовниками перевіряється.

Як стверджували в Міністерстві внутрішніх справ, один із в’язнів, пов’язаний із провідним опозиційним діячем Бідзіною Іванішвілі, підкупив працівників тюрми, щоб розіграти і зафільмувати сцени частини знущань.

Учора в багатьох містах Грузії відбулися мітинги протесту проти знущань у тюрмах, міністр у справах виконання покарань подала в відставку, а президент Міхеїл Саакашвілі оголосив про радикальну реформу пенітенціарної системи. Вже вчора ввечері всіх працівників пенітенціарної служби вивели з в’язниць і тимчасово замінили їх працівниками патрульної поліції, а керівництво системою передали прем’єр-міністрові Вано Мерабішвілі.

До цього призвело оприлюднення позавчора низки відеозаписів тортур, яких зазнавали в’язні Ґлданської в’язниці у столиці Грузії Тбілісі. Частину записів, знайдених у в’язниці, оприлюднило Міністерство внутрішніх справ; записи зі ще жорстокішими знущаннями, отримані, за повідомленнями, від Владімера Бедукадзе, показали два опозиційні телеканали.
XS
SM
MD
LG