Доступність посилання

ТОП новини

Пенітенціарна служба заперечує застосування тортур у дніпропетровській колонії


Фото Руслана Довгого, продемонстроване представниками пенітенціарної служби
Управління Державної пенітенціарної служби в Дніпропетровській області відкидає звинувачення в застосуванні тортур у виправній колонії №89.

Як заявив журналістам перший заступник начальника відомства Юрій Завада, 14 вересня в колонії насправді сталася бійка між засудженими, однак її підґрунтя було побутовим: 40-річний засуджений Руслан Довгий, якому суд нещодавно відмовив у достроковому звільненні, спровокував сварку з двома в’язнями.

«Його стан був трохи неврівноваженим, і конфлікт, так, був. Матеріали були складені, задокументовані. Ці двоє засуджених, які створили конфлікт, вже шість днів у дисциплінарному ізоляторі за порушення», – розповів Юрій Завада.

Посадовець також показав фото засудженого, зроблене, за даними Завади, 20 вересня, і вказав на те, що на фото не видно ніяких гематом.

Водночас у відповідь на запитання кореспондента Радіо Свобода Юрій Завада не виключив, що за виникнення конфлікту можуть відповідати і психологи колонії. «На 600 чоловік – один психолог. Поки так. Але служба розвивається. Можливо, було якесь недопрацювання психолога, але поки я цього не знайшов. Розслідування буде тривати», – зазначив він.

Раніше громадська організація «Вінницька правозахисна група» заявила про застосування тортур у Дніпропетровській виправній колонії №89. Підставою для заяви стало нелегальне інтерв’ю із засудженим Русланом Довгим: той сказав, що після оголошення ним голодування його побили засуджені,очевидно, за вказівкою тюремної адміністрації.

У Дніпропетровській колонії №89 зараз перебуває близько тисячі ув’язнених, майже половина з них хворі на туберкульоз.
XS
SM
MD
LG