Доступність посилання

ТОП новини

Геть від Москви


Російське керівництво ухвалило рішення про припинення діяльності у країні Американської агенції з міжнародного розвитку (USAID). Це не перше таке рішення Кремля – раніше з Росії вже вичавили Британську раду й фонд Сороса. Для російського керівництва нестерпно навіть думати, що якась громадянська ініціатива може існувати незалежно від його волі.

І з цього погляду знищення всіх інституцій, які отримували закордонну допомогу, виглядає абсолютно логічним. Як і недавнє ухвалення закону про «іноземних агентів», що ставить організації, які отримують таку допомогу, в особливі податкові умови й робить їх об’єктом постійних перевірок. Звичайно ж, зараз таких організацій стане набагато менше.

Ми можемо як завгодно довго знущатися з грантів й згадувати про людей, які зробили їхнє отримання своєю професією. Проте сам факт незалежності грантоодержувача від власної влади можна не доводити – саме це й лякає.

В суспільстві, де все має бути під одним дахом, найбільший переляк викликають саме неконтрольовані люди й неконтрольовані процеси. Саме тому російські телеканали й пояснювали події в Москві на Майдані американською допомогою – а як може бути інакше?

Знищення представництв іноземних фондів у Росії почалося ще до Майдану. Ліквідація організацій, пов’язаних із урядами своїх країн – вже після, коли російському керівництву було не до репутації, – здійснюється, щоб запобігти привиду «кольорової революції».

Новий крок Кремля можна пояснити не тільки поверненням у президентське крісло Володимира Путіна й фактичним крахом «перезавантаження» у стосунках Москви й Вашингтона. Це ще й реакція на Болотну площу і опозиційний рух, який Путіну легше й простіше сприймати як «спонсорований» американцями…

Віталій Портников – журналіст Радіо Свобода

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода
  • Зображення 16x9

    Віталій Портников

    Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

Дивитись коментарі (31)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG