Доступність посилання

ТОП новини

«Ми ще повернемось!» – нова книга автора «Холодного Яру» Горліса-Горського


Черкаси – У Черкасах презентували нову книгу автора відомого роману «Холодний Яр» Юрія Горліса-Горського – «Ми ще повернемось!». Упорядник книги Роман Коваль в одному виданні зібрав твори й спогади письменника, а також низку документів із особової справи Юрія Горліса-Горського часів його перебування в Армії УНР та у Карпатській Україні.

Біля входу у Черкаський академічний музично-драматичний театр імені Шевченка двоє чоловіків в одностроях 20-го століття роздають відвідувачам запрошення. У руках вони тримають малиновий стяг вільного козацтва Холодного Яру та чорний прапор холодноярців із білим надписом «Воля України – або смерть!». У фойє театру діє виставка-продаж видань із серії «Отаманія ХХ століття», серед яких і нова книга Юрія Горліса-Горського «Ми ще повернемось!».

Актор Юрко Прокопчук, який на презентацію прийшов разом із дружиною, творчістю письменника захоплюється вже давно – тривалий час «Холодний Яр» був його настільною книгою. Самого ж Юрія Горліса-Горського актор називає «українським авантюристом».
Активний такий авантюрист, який водночас є ідеалістом
Юрко Прокопчук

«Активний такий авантюрист, який водночас є ідеалістом. Бо всі, хто пишуть вірші, вони романтики. Хоч це і тюремні вірші… Нам видавець пообіцяв, що ця книга буде цікавішою, ніж «Холодний Яр». Побачимо, матеріалу там побільше», – сказав Радіо Свобода Юрко Прокопчук.


Усі твори Горліса-Горського в одній книзі

До нової книги увійшли спогади Горліса-Горського, повісті, тюремні поезії, світлини та листи. Також видання містить архівні документи часів його перебування в армії УНР та в Карпатській Україні, громадянином якої, як розповідає упорядник книги Роман Коваль, письменник мріяв стати.
Він хотів стати громадянином Карпатською України
Роман Коваль

«Він був людиною без громадянства. Але коли почалася розбудова української державності на Закарпатті, в Карпатській Україні, він написав прохання, що хотів стати громадянином Карпатською України», – зауважує Роман Коваль.

Професор кафедри літератури та компаративістики Черкаського національного університету Володимир Поліщук книгу «Ми ще повернемось!» встиг погортати до початку презентації. Ця книга, каже він, неодмінно додасть нових штрихів і до образу самого Горліса-Горського, і до характеристики описаних у книзі часів.
Свобода особистісна, національна, державна – та цінність, за яку боролися ті хлопці і в Холодному Яру, і в усій Україні в різні часи
Володимир Поліщук

«Книга дуже потрібна і, думаю, вона матиме добрий резонанс у цій ситуації розхристаної України. Коли ще так багато людей, які насамперед звертають увагу на матеріальні аспекти. І забувають, що свобода – найвища цінність. Саме свобода особистісна, національна, державна – та цінність, за яку боролися ті хлопці і в Холодному Яру і в усій Україні в різні часи. Книга пробуджуватиме ці ідеали і ці ідеї», – запевняє Володимир Поліщук.

«Золотошукач української слави»

Черкаська поетеса, голова Черкаського обласного осередку Спілки письменників України Валентина Коваленко називає упорядника книги «Ми ще повернемось!» Романа Коваля «золотошукачем української слави».
Дай, Боже, щоб такі хлопці серед нас були і щоб вони повернулися своїм духом до нас
Валентина Коваленко

«Якби отакі хлопці, які любили Україну, які йшли за нею, які не боялися віддати своє життя, та і зараз прийшли в оцю Україну нашу, коли ми не знаємо, з якого боку підійти, що зробити, щоб її порятувати, вони б знали, що зробити. Таких хлопців, на жаль, мало зараз. І дай, Боже, щоб такі хлопці серед нас були і щоб вони повернулися своїм духом до нас», – наголосила Валентина Коваленко.

На презентацію нової книги Юрія Горліса-Горського «Ми ще повернемось!» до Черкаського театру прийшло близько 200 осіб. Упродовж двох годин відвідувачам розповідали цікаві факти з життя Юрія Горліса-Горського, зачитували прозові уривки з нової книги, поезію письменника, співали пісень. Вряди-годи із зали лунало: «Слава Україні! – Героям слава!» А найжвавіше зала реагувала на повстанські пісні, що «заряджають до бою». Їх для глядачів виконали барди з Києва Грицько Лук’яненко та Володимир Самайда.
  • Зображення 16x9

    Дар’я Бунякіна

    Співпрацює із Радіо Свобода з 2010 року. Народилася у Черкасах. Закінчила Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького за спеціальністю «Журналістика». Має досвід роботи в газетній та телевізійній журналістиці.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG