Доступність посилання

ТОП новини

В Україні створили рекордний 120-метровий розпис


У неділю представники Національного реєстру рекордів України та Книги рекордів України зафіксували новий рекорд – найбільший в Україні орнаментальний розпис ручної роботи.

Цей калиново-квітковий фриз довжиною 120 метрів та шириною близько 80 сантиметрів прикрасив паркан у селищі Петриківка на Дніпропетровщині. Загальна площа розпису складає 93 квадратних метри.

Як повідомила Радіо Свобода представник Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова, це рекорд України, який має стати рекордом світу.

«Це приклад того, як можна звичайний сірий паркан перетворити на витвір мистецтва. Ми сприятимемо тому, щоб цей рекорд увійшов до світової спадщини, адже петриківський розпис унікальний, нічого подібного в світі немає», – сказала Радіо Свобода Лана Вєтрова.

Як зазначають його творці – місцеві майстри, для малюнку вони використали 30 кілограмів емалевої фарби 10 кольорів.

Орнамент виконали за ескізом та під керівництвом 13 народних майстрів петриківського розпису. Роботу здійснили 30 професійних митців та більше ста вихованців місцевого центру дитячої творчості, петриківської художньої школи та спеціалізованого профтехучилища.

За словами майстрів, малюнок рекордної орнаментальної «стрічки-бігунця» має уособлювати нескінченність руху життя і зв'язок між різними поколіннями петриківських народних художників.

Петриківський розпис бере початок з ХVІІІ століття, з настінного розпису придніпровських хат. Зараз він є візитівкою Дніпропетровщини й України в цілому.
XS
SM
MD
LG