Доступність посилання

ТОП новини

На Львівщині зростає число прихильників вакцинації


Львів – На Львівщині зростає кількість прихильників вакцинації. Нині ситуація кардинально відрізняється від тієї, що була у 2008 році, коли масово відмовлялись від щеплень. Тоді мовилось про загальнодержавну вакцинацію від кору і краснухи. Сьогодні медики кажуть, що суспільство переживає наслідки відмов від щеплень у вигляді епідемії кору. Чи є достатньо вакцин у регіоні, якої вони якості і чийого виробника? Та чи побоюються лікарі нової хвилі епідемії кору?

У Львові трапляються випадки, коли батьки отримують з поліклініки запрошення прийти з дитиною на календарне щеплення, а на звороті аркуша подано зразок відмови від імунізації.

Львів’янка Леся М., яку зустріла біля дитячої поліклініки на площі Митній, розповіла, що зробила своїй двохлітній донечці Софійці всі потрібні щеплення, як порадила імунолог.
Зі 100 моїх знайомих десь 3 відсотки батьків відмовились робити дітям щеплення

«Але ми робили вакцинацію не у поліклініці, а у спеціалізованому закладі, в Чорнобильській лікарні. Бо там є імунолог, яка ретельно оглядає, скерувала на аналізи, потім ми ще перебували до години під наглядом. Просто там більше довіряю спеціалістам. До того ж мені порадили саме туди звернутись мої друзі. В щепленні боялась ускладнень, мені пояснили, що можлива реакція, бо це вірус, який прищеплюється дитині, але чи є у неї імунітет чи ні... Зі 100 моїх знайомих десь 3 відсотки батьків відмовились робити дітям щеплення», – розповіла львів’янка.

На Львівщині є необхідна кількість вакцин – лікар

Щодня у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі, який називають Чорнобильською лікарнею, вакцинують 70 і більше дітей, не лише хворих на ДЦП, цукровий діабет, бронхіальну астму чи інші недуги, але й здорових. Лікар-імунолог Людмила Бобер пояснює батькам, яким може бути самопочуття дитини після щеплення: температура, місцеві болі, безсоння, загальний стресовий стан.
Зараз ми працюємо настільки з очищеними варіантами вакцин, що ускладнення і реакції вкрай рідко відбуваються
Людмила Бобер

«Із мамами потрібно поговорити, пояснити і сказати, що мають робити, коли раптом буде якась реакція. Вони знають, що можуть мені подзвонити. Більше нічого не треба, щоб людина позитивно ставились до вакцинації. Зараз ми працюємо настільки з очищеними варіантами вакцин, що ускладнення і реакції вкрай рідко відбуваються. Один раз на мільйон. Я зустрічалась з анафілактичним шоком після вакцинації. Але оскільки всі діти після процедури перебувають 45 хвилин у клініці під нашим наглядом, то цей випадок був локалізований дуже швидко. Реакція перейшла буквально на очах. Найважче сьогодні позбутися негативізму довкола питання вакцинації. Моя донька має всі потрібні щеплення, як і я», – наголосила лікар.

Однозначного ставлення до вакцинації у медичному середовищі Львівщини немає. Чимало педіатрів відмовляють батьків робити дітям щеплення. Втім мами активно обмінюються між собою інформацією і навіть мають свій форум в інтернеті. Після епідемії кору більш прихильно ставляться до вакцинації.

На сьогодні в поліклініках області є потрібна кількість безкоштовних вакцин для щеплення дітей, розповів заступник головного лікаря Львівської обласної санепідемстанції Олег Когут. Він запевняє, що вакцини високоякісні, виробництва Франції, Росії, Нідерландів, інших європейських країн.
Чому часто відмовляються від щеплень? Немає захворювань. От відносно кору всі зрозуміли, бо тисяча людей захворіла
Олег Когут

«Єдине, що у нас є проблема з поліомієлітною вакциною, але є можливість заміни, а ще також взагалі немає вакцини від гемофільної інфекції, але вона входить у склад інших. Чому часто відмовляються від щеплень? Немає захворювань. У нас в останні роки не реєструється дифтерія, але 15 років тому мали серйозну епідемію. От відносно кору всі зрозуміли, бо тисяча людей захворіла», – каже Олег Когут.

На сьогодні є поодинокі випадки захворювання кором в області. Вакцину отримали у серпні. Половина школярів – вакцинована. Торік була недостатня кількість вакцини від кору, а також вона була неякісна. А це стало причиною спалаху епідемії.

А ще однією з головних причин відмови від вакцинації лікарі вважають некомпетентні коментарі людей, які намагаються на цьому заробити, пропонуючи сумнівні ліки.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG