Доступність посилання

ТОП новини

В Україні не залишилося жодного доброчесного депутата?


Київ – Понад половина кандидатів у Верховну Раду за партійними списками не відповідає критеріям чесності. Серед порушників є представники всіх політичних сил, проте лідирує – Партія регіонів. Такими є результати дослідження громадського руху «Чесно», які у вівторок оприлюднили в Києві. Представники партій не погоджуються з усіма зауваженнями експертів.

Рух «Чесно» дослідив 430 кандидатів зі списків шести партій-учасниць виборів до Верховної Ради. Експерти виявили 242 кандидатів, які порушили принаймні один із чотирьох складених рухом критеріїв. Йдеться, зокрема, про порушення прав та свобод людей, зміну політичної позиції, корупцію та непрозорі доходи і витрати. Про це повідомила член координаційної ради громадського руху «Чесно» Світлана Заліщук.

«Абсолютним лідером є Партія регіонів – це 105 порушень. У спину їм дихають Об’єднана опозиція – 74, Компартія – 23. «Україна – Вперед!», «Удар» і «Свобода» – нові сили, які не були в парламенті, так само мають порушників у своєму складі: відповідно, 12, 19 і 9», – наголосила вона.

Одна з найбільших проблем парламентських виборів цього року – прозорість та чесність майнових декларацій, відзначають експерти руху «Чесно». Також вони помітили серед кандидатів у депутати причетних до можливих корупційних дій. Серед порушень – і розкрадання бюджету, і підкуп виборців. І такі є, як у владі, так і в опозиції.

Не залишилося жодного доброчесного депутата – Медвєдєв

Представник Об’єднаної опозиції Олег Медвєдєв уже ознайомився з матеріалами руху «Чесно» і каже, що має багато зауважень.
Томенко був 2-3 місяці тому взірцем доброчесності, а за цей час він поповнив лави не доброчесних
Олег Медвєдєв

«Соболєв мав витратити 26 тисяч 800 гривень, а витратив 29 тисяч 179 – на 2,5 тисячі перевищив ліміти поїздок – часто їздив до виборців у Запоріжжя. Так само, я був здивований побачити серед недоброчесних Парубія, він теж перевищив ліміти на польоти. Томенко був 2-3 місяці тому взірцем доброчесності, а за цей час він поповнив лави не доброчесних. І я так розумію, що від попередньої Верховної Ради не залишилося жодного доброчесного депутата. У мене доволі багато нарікань до якості Вашої роботи», – зауважив він.

Рух «Чесно» використовує принципи презумпції вини – Аронець

Зокрема, представники політичних сих не погоджуються з достовірністю джерел, де рух «Чесно» знаходив інформацію про порушення, а це, в основному, публікації ЗМІ.
Жодного факту, який би довів те, що хоч один свободівець порушив права людини, немає
Олександр Аронець

«Щодо «Свободи» вони знайшли в нас два типи порушень: порушення прав та свобод людини і непрозорість декларацій, в основному. Ми хочемо сказати, що перш за все рух «Чесно» використовує принципи Сталіна презумпції вини, тобто звинувачують нас, а ми – кожна партія, кожен рух – повинні виправдовуватися. І, незважаючи на те, чи ми подали вчасно інформацію, чи ми подали конкретні спростування, це не означає, що рух «Чесно» потім не скаже, що ні. Ви – все-таки порушники і оприлюднить це у ЗМІ, і в очах громадськості ми будемо виглядати недоброчесними. Щодо порушення прав і свобод людини теж прослідковуються маніпуляції, оскільки більшість припущень взято з сумнівних джерел, більшість якихось тверджень про те, що хтось начебто порушив права і свободи людини, не мають під собою підґрунтя. Жодного факту, який би довів те, що хоч один свободівець порушив права людини, немає», – сказав представник партії «Свобода» Олександр Аронець.

Дослідження може стати праобразом «люстрації влади» – Павленко

Водночас, за результатами дослідження руху «Чесно», партія «Удар» відфільтрувала частину кандидатів у своїх списках, а кожен з порушників написав пояснення, говорить представник «Удару» Ростислав Павленко.
Нинішнє дослідження ми сприймаємо як певний праобраз можливих наступних дій у плані очищення влади
Ростислав Павленко

«Однією з помилок попередньої влади, коли був в Україні попередній шанс змінитися, було якраз нехтування взаємодією з громадянським суспільством, і ми намагаємося цей недолік виправити. Нинішнє дослідження ми сприймаємо як певний праобраз можливих наступних дій у плані очищення влади, люстрації і дії антикорупційного агентства чи бюро, якщо на виборах буде все гаразд і буде демократична більшість, то владу доведеться чистити і для цього потрібні будуть певні механізми», – сказав він.

У «Чесно» кажуть, що оцінка за їхніми критеріями не має на меті відповісти на запитання «за кого голосувати», а лише спонукати виборця зробити більш усвідомлений, раціональний вибір. Усі зауваження та результати дослідження рух передав політичним партіям. Досі не відповіли на запити «Україна – Вперед!», КПУ і Партія регіонів.

Далі у планах активістів – перевірити на чесність кандидатів у мажоритарних округах.
  • Зображення 16x9

    Наталка Коваленко

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2005 року. Магістр Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Народилася на Полтавщині 1984 року. Кореспондентка та редакторка сайту Радіо Свобода

     

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG