Доступність посилання

ТОП новини

У Києві вітають білоруського політв’язня з днем народження (ФОТО)


На майдані Незалежності в Києві триває збір листів на підтримку білоруського правозахисника Алеся Беляцького, якому 25 вересня виповнюється 50 років. Представники громадських організацій пропонують перехожим підписати листівку, яку надішлють на адресу в’язниці, де утримується Беляцький.

«Міжнародні правозахисні організації визнали Беляцького в’язнем сумління і вже тривалий час вимагають у білоруської влади його звільнити, оскільки переконані, що його переслідування політично вмотивоване», – розповів Радіо Свобода один із учасників акції Богдан Овчарук, який представляє міжнародну правозахисну організацію Amnesty International.

За словами учасників ініціативи, схожі акції відбуваються сьогодні в Парижі, Берліні, Москві та Варшаві. Також вони були заплановані у кількох українських містах.

Алесь Беляцький очолює правозахисну групу «Весна», що проводила кампанію на захист активістів опозиції, переслідуваних режимом Олександра Лукашенка. Торік він був засуджений на чотири з половиною роки ув’язнення у колонії посиленого режиму із конфіскацією майна – за звинуваченням в ухилянні від сплати податків із грошей, які іноземні фонди надсилали для підтримки правозахисної діяльності в Білорусі.

Цього року Нобелівський комітет зареєстрував кандидатуру Беляцького на здобуття Нобелівської премії миру.

Дивитись коментарі (3)

XS
SM
MD
LG