Доступність посилання

ТОП новини

Як регіонали здобувають прихильність виборців на Донбасі? (Огляд преси)


Київ – Партія регіонів на своїй малій батьківщині – Донбасі – намагатиметься не просто виграти парламентські вибори, а зробити це з тотальним, приголомшливим для опонентів та зовнішніх спостерігачів, результатом, стверджує газета «День». Видання пише, що за місяць до голосування на досягнення цієї мети кинуте все: необмежений адміністративний ресурс, тиск на альтернативних кандидатів, підкуп виборців, а часом і голомозі здоров’яки з бейсбольними бітами в руках. Конкретніше про методи передвиборної боротьби регіоналів йдеться в статті «Місяць «ударний» – інколи до крові».

У цьому ж числі «День» пише, що відновлення кредитування МВФ забезпечить тимчасову макроекономічну стабільність в країні, а також підвищить довіру іноземних інвесторів до України. Водночас виконання умов МВФ – це режим жорсткої економії, який сьогодні неабияк критикують, бо урізування витрат бюджету й скорочення дефіциту призводить до зниження споживчого попиту, а отже – до зменшення внутрішнього ринку та зменшення економічного зростання. Про це докладніше йдеться в статті «Чи впорається Україна без фінансової допомоги МВФ?».

У сфері державних конкурсів на постачання товарів і виконання робіт обертається понад 300 мільярдів гривень, а контроль громадськості за процесом їх розподілу в Україні поки що нереальний, стверджує газета «Голос України». Видання переконує, що витрати органами місцевої влади бюджетних коштів для закупівель товарів і послуг залишається непрозорою. Нині в Україні немає методики аналізу чистоти закупівель за державні кошти. Кілька громадських організацій взялися вирішити цю проблему. Докладніше про них видання розповідає у статті «Таємний покупець».

«Зелений змій» знову може подорожчати – Мінфін підготував проект постанови уряду про підвищення мінімальних роздрібних цін на горілку, коньяк та вина, включаючи й шампанське. Причина – збитки виробників, які змушені продавати дешеве спиртне нижче собівартості або без прибутку, перекриваючи втрати за рахунок високої ціни більш дорогих брендів. Конкретніше з цінами знайомить газета «Сегодня» у матеріалі «За півлітра – не менше 30 гривень».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

Дивитись коментарі (4)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG