Доступність посилання

ТОП новини

У Сербії страйкарі заблокували баржами Дунай, серед заблокованих і два українських судна


Белград – На початку травня річковики Нового Саду впродовж двох днів блокували судноплавство на Дунаї. Тоді страйк був припинений енергійною акцією державних органів: вони замовили закордонні буксирні судна, які без перешкод усунули з фарватеру баржі страйкарів. Цього разу страйкарі знову перегородили річку баржами.

Компанію «Дунай-група», в якій було зайнято півтори тисячі осіб, три роки тому купив місцевий бізнесмен. Він звільнив із роботи більше половини працівників, оскільки його не цікавить судноплавство, а лише торгівля піском та гравієм. Інші покинули компанію через постійне погіршення умов праці та зниження зарплати. Залишилося лише 370 витривалих. Вони стверджують, що більше ніж півроку не отримували зарплати і що компанія не платить медичної страховки.

«Дозвольте наголосити, що тільки цього, 2012 року, компанію покинуло 150 осіб, виключно тих, що плавали на суднах. Всі вони пішли без будь-яких грошей, без матеріального забезпечення. Просто, вони були змушені покинути компанію», – зазначає один зі страйкарів.

У блокаді й судна Українського дунайського пароплавства

Від минулого вівторка страйкарі день і ніч чергують на баржах та інших суднах, якими вони перегородили водяний шлях. У міській пристані та на воді назбиралося понад 30 суден, включаючи й пасажирські, які чекають на проїзд.
Коли виходимо з дому, то беремо останній динар від наших дітей, тому що хочемо працювати. А зарплату не дають

Профспілковий лідер страйкарів пояснив: «Коли виходимо з дому, то беремо останній динар від наших дітей, тому що хочемо працювати. Ми постійно працювали, ми виконували роботу для держави, йдеться про перевіз будівельних матеріалів для магістрального шляху «Коридор 10», для обхідних шляхів, все це на замовлення держави, а зарплату не дають».

Дунайська конвенція, що визначає правила, яких повинні дотримуватися всі дунайські країни, уточнює що «навігація на Дунаї повинна бути вільною і відкритою для громадян, торгових суден і товарів усіх держав на основі рівності
щодо портових і навігаційних зборів та умов торгового судноплавства», та що кожна країна зобов’язана «виконувати необхідні роботи для забезпечення і
поліпшення умов судноплавства, а також не чинити перешкод для
судноплавства на фарватерах Дунаю».

З огляду на це сербська річкова інспекція та керівництво пристані в Новому Саді попереджають страйкарів, що блокада Дунаю неприпустима, що проти лідерів страйку будуть застосовані відповідні заходи.

Наразі на Дунаї неподалік Нового Саду зупинені і два судна Українського дунайського пароплавства. Завтра їх буде вже чотири, а якщо блокада триватиме, то їхня кількість зростатиме з дня в день. Зростатимуть і збитки.
  • Зображення 16x9

    Михайло Рамач

    Михайло Рамач (16.08.1951 – 13.05.2023). За освітою історик. Журналіст, поет, перекладач та сценарист. Автор семи поетичних книжок, пʼяти книг есе про колишню Югославію й нинішню Сербію. Був головним редактором трьох сербських щоденних газет. Співпрацював з Радіо Свобода з 1998 року. В сербських ЗМІ від початку 1990-х років друкував матеріали про Україну.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG