Доступність посилання

ТОП новини

Журналістів знову б’ють, а незалежні ЗМІ викидають з медіа ринку


Київ – Українська влада зачищає інформаційний простір, а перед виборами ця тенденція помітно посилилася. Так журналісти оцінюють повідомлення про побиття кореспондента телевізійної програми «Гроші» та проблеми видання «Український тиждень». Вони відзначають, що ці події є ланками одного ланцюга, так само, як і погрози на адресу журналістів, напади на співробітників ЗМІ та тиск на медіа, що відбувалися раніше.

На журналіста телевізійної програми «Гроші» Дмитра Волкова увечері в середу, 26 вересня, був скоєний напад. Коли він повертався з роботи додому, до нього підійшли двоє чоловіків і один із них зі словами «полізеш у цю тему – відірвемо голову» вдарив в обличчя.

Волков останнім часом проводив розслідування щодо земельних питань на Київщині, зокрема у Вишгороді, повідомив Радіо Свобода шеф-редактор програми «Гроші» Максим Сухенко. На його думку, напад на Волкова пов’язаний з його професійною діяльністю і є спробою залякати усіх журналістів, які беруться за гострі теми.
І ми, і бандити зараз чекають реакції правоохоронців. Залежно від того, якою вона буде, ми усі зрозуміємо: можна журналістам ламати голову, чи ні
Максим Сухенко

«То є не спроба зняти матеріал, навпаки, тепер півредакції буде працювати, щоб його доробити. Але це спроба залякати людей, щоб вони не бралися за такі матеріали. Тобто те, що є негативні тенденції, що нам хочуть заткнути рота усіма способами, це безперечно. І ми, і бандити зараз чекають реакції правоохоронців. Залежно від того, якою вона буде, ми всі зрозуміємо: можна журналістам ламати голову чи ні. Якщо це знову перетвориться на багаторічну тяганину, тоді вже буде питання, який сигнал, зокрема, правоохоронці дають людям», – відзначив Сухенко.

Розслідування контролюватиме голова МВС

Побиття журналіста розслідує Святошинське районне управління МВС у Києві. Про це повідомила представник прес-служби райуправління Тетяна Макишева.

«Проводиться ретельна перевірка. Заявникові надано направлення на проходження судово-медичного огляду, який встановить тяжкість тілесних ушкоджень. Законом визначені строки на проведення перевірки усієї інформації. Перевірка – 10 діб», – повідомила Макишева.

За даними телеканалу, журналісту завдали важких травм: струс мозку, перелом щелепи та численні забої. Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко запевнив, що візьме розслідування цієї справи під особистий контроль.
Ми проведемо повне всебічне розслідування цієї справи
Віталій Захарченко

«Ви знаєте, що є відповідний мій наказ надавати усіляку допомогу журналістам. Тому ця заява буде узята під мій особистий контроль. Ми проведемо повне всебічне розслідування цієї справи і повідомимо вам», – пообіцяв Захарченко.

Влада зачищає інформаційний простір від незалежних медіа – Литвиненко

Побиття журналіста програми «Гроші» – це лише одна ланка ланцюга, початок якого припадає на 2010 рік, коли до влади прийшла Партія регіонів, відзначив головний редактор журналу «Український тиждень» Сергій Литвиненко. Він також розповів Радіо Свобода про тиск на очолюване ним видання.
Владі потрібні кишенькові медіа, які не будуть критично ставитися до того, що відбувається в країні
Сергій Литвиненко

«Відбувається бліцкриг стосовно українських медіа. Мало не щодня заявляють повідомлення про те, що побили журналіста, чи вилучають з продажу видання. Відбувається зачистка інформаційного простору, від незалежних, вільних медіа. Це прискорилося напередодні виборів. Вочевидь, владі потрібно показати, що ці вибори пройдуть демократично, відповідно, легітимізувати себе в очах Заходу. Для цього, звичайно, потрібні кишенькові медіа, які не будуть критично ставитися до того, що відбувається в країні», – зазначив Литвиненко.

За словами Сергія Литвиненка, журнал «Український тиждень» витискають з ринку шляхом блокування його доступу до читачів, що пов’язане з критикою влади в тижневику. Щодо цього видання виступило з відкритою заявою, у якій ідеться про те, що тиск став особливо помітним після критичної публікації, приуроченої до Всесвітнього газетного форуму у Києві.Стаття висвітлювала проблеми монополізації ринку друкованих ЗМІ й пов’язані із цим маніпуляції, які спотворюють український медіа-ринок. Автори заяви наголошують, що саме після цієї публікації керівництво міжнародного аеропорту «Бориспіль» заборонило розповсюджувати «Український тиждень» і англомовну версію The Ukrainian Week. Утім, директор аеропорту «Бориспіль» зі зв’язків з громадськістю Володимир Гайдаш заперечив цю інформацію і заявив, що підприємство втягують «у процес комерційних відносин між двома приватними компаніями».
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

Дивитись коментарі (48)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG