Доступність посилання

ТОП новини

Чому в Києві не вирішують проблему довгобудів?


Анна Коваленко

Київ – Понад 600 будинків у Києві залишаються недобудованими. Про це повідомляють у міській держадміністрації. Відтак кияни, які заплатили гроші забудовникам кілька років тому, досі чекають на придбані квартири. За словами чиновників ситуацію з довгобудами має вирішити новий законопроект, який наразі розробляє Мінрегіонбуд. Утім, на думку експертів, влада не робить реальних заходів, які могли б вирішити цю проблему.

29-річна киянка Олена Златоустова чотири роки чекає на придбану квартиру по вулиці Білогородській. За словами Олени, помешкання вона купляла у недобудованому будинку, який, як їй тоді сказали, мав здатися в експлуатацію за два місяці. Але цього не сталося і досі.

«Ми інвестували повну суму за квартиру, і ці гроші були просто розкрадені директорами. Вони ще мало того брали доплату з людей у минулому році, щоб добудувати будинок. Це викачування грошей. За допомогою ми зверталися до СБУ, в прокуратуру, міліцію, до владних структур і уряду. І тільки СБУ порушило кримінальну справу по цьому питанню», – говорить Олена.

Сьогодні будинок на Білогородській добудовують майбутні мешканці за власний кошт, розповідає Олена.

Закон допоможе?

За дорученням Прем’єр-міністра Миколи Азарова цього року утворили міжвідомчу комісію з питань вирішення проблем недобудов в Україні. За словами речника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Ольги Маштакової, зараз комісія працює над новим проектом закону, який має полегшити ситуацію з довгобудами.

«Мінрегіонбудом підготовлений проект закону, який передбачає декілька принципових моментів, – наголошує Маштакова. – Зокрема, це введення відповідальності забудовника за те, що він, по-перше, не здає вчасно об’єкт. По-друге, якщо забудовник є банкрутом, а майже більша частина житлових довгобудів виникає саме з цієї причини, то це майно передається колективу забудовників або місцевій владі».

Президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам» Олексій Гончарук не вірить, що нинішні ініціативи чиновників допоможуть вирішити цю проблему.

«На сьогодні дуже недружнє нормативне врегулювання, – вважає Гончарук. – Дуже важко інвесторам встановлювати контроль над об’єктами і потім завершувати будівництво. Держава нічого не робить, щоб вирішити питання довгобудів в Україні. Ті речі, які робляться, вони робляться виключно для того, щоб створити враження про роботу. Реальних заходів, які мають бути вчинені немає».

Забудовники – аматори

На думку ж президента Конфедерації будівельників України Льва Парцхаладзе, головна причина існування довгобудів – непрофесійність та відсутність досвіду у забудовників.

...продають більше, ніж будують
Лев Парцхаладзе
«Забудовникам об’єктів, які розпочали будівництво, не вистачає фінансування, щоб його завершити, – каже Лев Парцхаладзе в коментарі Радіо Свобода. – На це є різні причини. Перша – це те, що вони продають більше, ніж будують. Друга проблема – дуже багато дилетантів і непрофесіоналів почали займатися тим, чим ніколи не займались».

Наразі понад 120 тисяч українців чекають квартир у довгобудах, які вони придбали, зазначають в «Асоціації допомоги постраждалим інвесторам».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG