Доступність посилання

ТОП новини

Енн Еплбаум: «Американські ЗМІ не пишуть про Україну, бо не все тут так погано»


Енн Еплбаум
Енн Еплбаум
Жінки в політиці, Україна в американських ЗМІ, цінність майбутніх виборів – про це та інше поспілкувалася із українськими колегами американська журналістка, лауреатка Пулітцерівської премії, історик Енн Еплбаум. Зустріч влаштували Агентство США з міжнародного розвитку, Посольство США в Лондоні та «Інтерньюз».

Наразі Енн Еплбаум є оглядачкою у «Washington Post» та «Slate», також у доробку журналістки декілька книжок, які стосуються Східної Європи, часів Залізної завіси, історії ГУЛАГу. На питання, чому сьогодні Україна не така популярна у матеріалах американських журналістів, Енн Еплбаум пояснила, що наразі американські медіа мають більш важливі теми.

«Американські медіа наразі більше концентруються на внутрішній виборчій кампанії, на економічних проблемах США. Україна не потрапляє на перші шпальти, але це добре, бо сьогодні на перших сторінках Ірак, Афганістан, Близький Схід, світовий тероризм, потенційна криза. З точки зору західного світу, в Україні не настільки жахлива криза, не все так погано, і тому про неї сьогодні не пишуть».

За словами журналістки, часи Помаранчевої революції, коли всі писали про Україну, минули, а потім стало зрозуміло, що отримані народом можливості були втрачені. Сьогодні світову увагу викликає тільки справа Юлії Тимошенко.

«Ув’язнення Юлії Тимошенко розглядається в США як політичний акт. Ця справа дуже впливає на формування іміджу України за кордоном, і робить її авторитарною в очах інших країн», - говорить Енн Еплбаум.

Неодноразово Енн Еплбаум зазначила, що імідж України залежатиме від майбутніх виборів. «Від цього буде залежати, як вас будуть сприймати. Демократія – це не те, кого ви оберете, але забезпечення справедливого процесу виборів. Найпозитивніше, що ви можете зробити, це провести демократичні вибори».

Україна не потрапляє на перші шпальти, але це добре, бо сьогодні на перших сторінках Ірак, Афганістан, Близький Схід, світовий тероризм, потенційна криза
Енн Еплбаум
Одним із найвищих щаблів демократії, на думку журналістки, є здатність суспільства до самоорганізації. І поки, за її словами, це ніде так яскраво не проявляється, як у США.

«Це те, що мене вразило у Вашингтоні після тривалого перебування в Європі, - коли по всьому місту були організовані футбольні клуби для дітей, і держава не мала до цього ніякого відношення. Все робили самі батьки».

Однією із тем під час розмови стала гендерна політика, та її відмінності у США та в Україні. Як зазначає Енн Еплбаум, в Америці наразі можна більше говорити про існування «чоловічої дискримінації», аніж про порушення прав жінок. «Все більше жінок отримують вищу освіту, все більше жінок присутні в так званих «чоловічих» професіях, їх дуже багато в політиці». В Україні, на думку журналістки, на роль жінок багато в чому впливає культура та усталені упередження, які досі існують в суспільстві.

«Коли жінки йдуть у політику, – це прекрасно. Не тому, що вони розумніші, але тому, що це означає, що ваша політична система стала відкритою та різною».
(Передрук з «Голосу Америки»)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG