Доступність посилання

ТОП новини

Рутбір – смак дитинства для багатьох американців


Президент США Барак Обама
Президент США Барак Обама
Американці, як і багато інших народів світу, мають свій національний напій, тісно пов'язаний з історією держави. І, це не Кока-Кола, а рутібр – назва, яка дослівно перекладається, як «пиво з кореня».

За однією версією, цей напій винайшов аптекар з Філадельфії Чарльз Гаєрс. У сімдесятих роках дев’ятнадцятого століття він змішав 25 видів трав, коренів та ягід у новий напій. Однак, історики кажуть, що Гаєрс лише покращив та популяризував напій, що в тій чи інший формі існував вже кілька століть.

Сьогодні у США виготовляють сотні різноманітних видів рутбіру. Окрім кількох компаній, що випускають його великими партіями, тут також існує незлічена кількість броварень, які варять власні сорти рутбіру. Один з них – «Загублений Носоріг» в місті Ашберн, штат Вірджинія.
Приготування рутбіру відрізняється від приготування пива. Цукор треба зберігати в середині напою – на відміну від пива, де відбувається процес ферментації цукру в алкоголь та вуглекислий газ
Флавіо Гарсіа
«Приготування рутбіру відрізняється від приготування пива. Цукор треба зберігати в середині напою – на відміну від пива, де відбувається процес ферментації цукру в алкоголь та вуглекислий газ», – розповідає співвласник пивоварні та бровар Флавіо Гарсіа. Флавіо каже, що їхній рецепт – унікальний.

«Усі мають власні версії рутбіру. Спільні інгредієнти – сасафрас, ваніль та грушанка. Ми використовуємо більше грушанки – в нас такий грушанковий смак. Також ми додаємо мед – місцевий, з округу Лаудон. Це теж наша особливість», – сказав Флавіо Гарсіа.

Люди приходять до пивоварні і смакують рутбір, який тільки що зварили. Це підсилює насолоду від споживання напою
Мет Гагерман
Не менш важливий компонент – свіжість, каже інший співвласник та менеджер пивоварні Мет Гагерман. «Люди приходять до пивоварні і смакують рутбір, який тільки що зварили. Це підсилює насолоду від споживання напою. Наша унікальність також походить від того, що майже всі інгредієнти, які ми використовуємо, – місцеві», – зазначив він.

У Сполучених Штатах рутбір можна приготувати в домашніх умовах. Флавіо пояснює, що зварити напій набагато легше ніж звичайне пиво.

«Це в принципі – скип`ятити воду, додати цукор і дати суміші охолонути. Найскладніший крок – карбонування без додавання алкоголю. Потім досипаємо екстракт рослин, – розповідає Флавіо Гарсіа. – Приготування забирає всього кілька днів, а пива – 28 днів».

Популярний десерт у США – «рутбір флоат», або рутбір з ванільним морозивом, який багатьох американців також асоціюється з дитинством.

«На мене рутбір навіває дитячі спогади про літо, коли ми з батьком сиділи на ґанку і пили рутбір з морозивом у перерві між грою в бейсбол та походом в басейн», – говорить Беккі Джордан, шанувальниця рутбіру.

Співвласник броварні Гагерман каже, що продаючи рутбір, вони не лише орієнтуються на дитячі спогади дорослих, а і на – дітей. «Люди в нас можуть придбати рутбір і принести його додому до власних родин. Рутбір – для дітей, пиво – для дорослих. І діти у захваті, і батьки щасливі».

Утім, з 50-х років минулого століття популярність рутбіру почала різко падати. З ринку солодких безалкогольних напоїв його витіснили кока- і пепсі-кола. На сьогодні рутбір займає лише 3% цього ринку та про нього майже не відомо за межами Північної Америки. Але цей напій має відданих шанувальників та, як вважають у пивоварні «Загублений носоріг», незабаром поверне свою втрачену популярність.

Загалом відбувається ренесанс ремісничого виробництва солодких напоїв
Мет Гагерман
«Загалом відбувається ренесанс ремісничого виробництва солодких напоїв. Це, у першу чергу, пов`язано з ідеєю споживання місцевих продуктів», – пояснює Гагерман.

«Зараз все знову повертається від великих компаній до маленьких пивоварень. Усі тепер хочуть пити місцеві сорти. Я думаю, що ми побачимо повернення популярності рутбіру», – сподівається Гарсіа.

(Передрук з «Голосу Америки»)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG