Доступність посилання

ТОП новини

У Грузії уряд і опозиція водночас заявляють про перемогу на виборах


Прихильники «Грузинської мрії» святкують перемогу на виборах
У Грузії і уряд, і опозиція заявляють про перемогу на парламентських виборах. За даними, які з посиланням на екзит-поли навів приватний телеканал «Імеді», опозиційна коаліція «Грузинська мрія» набирає за партійними списками близько 50%, а «Єдиний національний рух» президента Міхеїла Саакашвілі – близько 40%.

Офіційні дані ще не є репрезентативними: Центральна виборча комісія Грузії після підрахунку бюлетенів з 6% дільниць повідомляє, що «Грузинську мрію» підтримали понад 56% виборців, а владну партію – менш як 40%.

Парламент Грузії формується за мішаною системою: 77 депутатів обираються за партійними списками, ще 73 – у мажоритарних округах. Президент Грузії Міхеїл Саакашвілі каже, що на прямих виборах перемагають його прихильники.

Під час голосування грузинський лідер наголосив, що вибори в його країні важливі для оцінки того, «що відбувається з ідеєю демократії в цій частині світу».

Його опонент, мільярдер Бідзіна Іванішвілі твердить, що «Грузинська мрія» працюватиме на благо людей. «Ми є командою, якій можна довіряти. Ми є командою, яка візьме владу і використовуватиме її на благо людей. Ми повинні перемогти на цих виборах», – наголосив Іванішвілі.

Представники західних країн уважно спостерігають за перебігом виборів у Грузії. Єдиної думки щодо їхньої відповідності стандартам демократії ще немає.
XS
SM
MD
LG