Доступність посилання

ТОП новини

ПАРЄ критикує Росію, але не передає справи до Комітету міністрів


Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) на засіданні в Страсбурзі, в рамках осінньої сесії, ухвалила сьогодні резолюцію щодо Росії, що містить критичні оцінки.

Як мовиться в тексті документа, депутати ПАРЄ відзначають позитивні кроки керівництва Росії на шляху до демократизації, в тому числі поправки до закону про політичні партії, зміни в законодавство про вибори та відновлення прямих виборів губернаторів.

Разом з тим, в ПАРЄ вважають, що низка законопроектів, які останнім часом ухвалила Державна Дума росії, не може не викликати стурбованості долею демократії в Росії. Серед таких ініціатив названі закони про кримінальну відповідальність за наклеп, про інтернет, поправки до закону про неурядові організації.

У ПАРЄ також звернули увагу на недоліки в перебігу президентських виборів в 2008 і 2012 роках. Також зазначили, що винесений Михайлу Ходорковському другий вирок, і розгляд у справі учасниць Pussy Riot були сприйняті, головним чином, як знак того, що судова влада в Росії як і раніше піддається політичному тиску.

Повідомляється також, що ПАРЄ не вистачило голосів для прийняття рекомендації про передачі процедури моніторингу стосовно Росії на рівень виконавчої влади – Комітету міністрів Ради Європи. Ця рекомендація викликала найбільше неприйняття російської делегації.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG