Доступність посилання

ТОП новини

Місію Кокса і Квасневського щодо Тимошенко і Луценка тимчасово зупиняють


Брюссель – Спостережну місію Європарламенту, метою якої була спроба з’ясувати подробиці навколо справ колишнього прем’єра України Юлії Тимошенко та колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, тимчасово припиняють. Про це у вівторок повідомив голова євроустанови Мартін Шульц. Але після виборів екс-президент Польщі Александр Квасневський та колишній голова парламенту ЄС Пет Кокс планують знову приступити до роботи, насамперед, для пошуку шляхів відновлення діалогу Києва та Брюсселя, перерваного так званими політичними судовими переслідуваннями українських опозиціонерів.

На передвиборний період Європарламент припиняє роботу в Україні своїх двох посланців. Як пояснює голова цієї установи Мартін Шульц, «щоб не інструментуалізувати місію Квасневського та Кокса». Сам звіт складений після п’яти робочих тижнів, проведених двома авторитетними політиками в Україні, – це тільки перехідний неофіційний документ, що відображає їхнє спостереження за судовими справами над колишніми членами уряду.

Відповідаючи на запитання Радіо Свобода щодо очікувань та реакцій Києва на попередній звіт Александра Квасневського та Пета Кокса, голова Європарламенту Мартін Шульц зауважив, що не надсилатиме його до Києва.
Я не надсилатиму нинішнього звіту українській владі, але обов’язково поінформую Прем’єр-міністра Азарова
Мартін Шульц

«Звіт не містить остаточних висновків, бо деякі судові справи ще тривають. Тож після виборів ми чекатимемо фінального звіту. Я не надсилатиму нинішнього звіту українській владі, але обов’язково поінформую Прем’єр-міністра Азарова, разом з яким ми призначили цю місію, щодо підсумків сьогоднішнього обговорення звіту президентами (політичних груп Європейського парламенту)», – зауважив Мартін Шульц.

Справжня мета – розблокувати відносини Києва і Брюсселя

Однак, справжня мета цієї місії полягала у намаганні відновити практично припинені відносини між Брюсселем та Києвом, каже Пат Кокс. Адже місія, на його думку, «створена не для заміщення або відсторонення інших політичних та дипломатичних інституцій Євросоюзу, а для розблокування цих відносин, стратегічно важливих і для європейської співдружності, і для України».

Його партнер, колишній лідер Польщі Александр Квасневський додав, що він на майбутнє України дивиться з більшою надією, ніж на майбутнє інших пострадянських держав.
Надіюся, що в українській судочинній системі вдасться застосувати європейський досвід, стандарти та цінності
Александр Квасневський

«Я бачу деякі можливості й сподіваюся, що в українській судочинній системі вдасться застосувати європейський досвід, стандарти та цінності, – каже польський політик. – Це непросто й займе багато часу, бо мова йде про зміни ментальності. Ми обговорювали відображене у звіті питання спадку 70-х років радянських законів».

Саме це усвідомлення має допомогти у пошуку рішень для України, втіленні у цій державі реформ та змін, додав Квасневський.

Парламентські вибори будуть вирішальними

Характерно, що і голова Європарламенту, і обидва спостерігачі наголошували на тому, що у завдання місії не входило стеження за перебігом передвиборчого процесу. Однак усі неодноразово і немов у один голос повторювали: чесність та прозорість парламентських виборів буде вирішальним елементом у відновленні українсько-європейського діалогу.

Обидва авторитетні політики спостерігали за касаційним розглядом у справі колишнього прем’єра Юлії Тимошенко та інших процесів, визнаних Євросоюзом як політично мотивованих. Саме це призвело до замороження українських євроінтеграційних процесів.Упродовж української місії Квасневський та Кокс опрацювали багато документів, здійснили під час семи офіційних візитів до України низку зустрічей із українською владою, іноземними послами, адвокатами та родичами ув’язнених.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG