Доступність посилання

ТОП новини

Агентство USAID: в Україні – новий офіс, у Росії – заборона (ВІДЕО)


USAID має нову домівку в Україні
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

USAID має нову домівку в Україні

Київ – Регіональна місія Агентства США з міжнародного розвитку(USAID) в Україні, Білорусі та Молдові відзначила новосілля: вона перебралася до нової сучасної будівлі на території посольства США в Україні. Ця подія збіглася із 20-ю річницею роботи агентства в Україні. Посол США в Україні Джон Теффт та представники українського уряду висловили упевненість, що нинішня подія символізує продовження плідної роботи американських програм в Україні. Це також різкий контраст із Росією, де з цього тижня роботу американського агентства зупинили.

Три мільярди доларів – саме таку суму вклало в розвиток українського суспільства USAID за 20 років своєї роботи. Провідні напрямки, які фінансує американський уряд в Україні, – це проекти в галузі охорони здоров’я, розвитку економіки, поліпшення інвестиційного клімату, енергоефективності, розбудови правової держави та громадянського суспільства. Серед останніх проектів, які підтримує агентство, – оцінка чесності депутатів Верховної Ради нинішнього та майбутнього скликань, моніторинг виконання бюджету та фінансової грамотності українців, підтримка енергозбереження та альтернативної енергетики на півдні України та протидія найнебезпечнішим хворобам.

Джон Теффт
Джон Теффт
Під час урочистого відкриття нового приміщення Агентства з міжнародного розвитку в Києві посол США в Україні Джон Теффт пригадав, що 20 років тому, за підтримки обох партій американського Конгресу, був ухвалений Закон про підтримку свободи. На основі цього закону американський уряд та USAID отримав змогу працювати над найширшим колом питань в Україні та інших пострадянських державах.

Подивитися на людей, соціальні інститути, які отримали допомогу, які стали працювати ефективніше завдяки партнерству українців та американців
Джон Теффт

«Відкриття цього будинку – найкращий спосіб відзначити двадцяту річницю українсько-американської співпраці. За останні 20 років ми витратили 15 мільярдів доларів на допомогу пострадянським країнам. Але варто відійти від великих цифр і подивитися на конкретних людей, конкретні соціальні інститути, які отримали допомогу, які стали працювати ефективніше завдяки партнерству українців та американців у цій країні», – підсумував американський посол.

Новий офіс – на знак 20-річчя співпраці України і США

Джон Теффт додав, що сьогодні вперше всі працівники американського посольства в Україні працюють фактично під одним дахом – на території містечка американського посольства. За його словами, це суттєво вплине і на якість їхньої роботи, а в підсумку – і на рівень співпраці України та США в цілому.

Один із головних напрямків допомоги американського уряду Україні – це протидія епідемії ВІЛ-СНІД та пандемії туберкульозу в Україні. Саме проекти USAID зупинили поширення цих захворювань, за якими Україна посідає перші місця у світі, наголосила під час урочистостей у посольстві віце-прем’єр, міністр охорони здоров’я в Україні Раїса Богатирьова.

Пам’ятаю, як я приймаю делегацію USAID і пропоную допомогти нам поставити заслін туберкульозу та ВІЛ в Україні
Раїса Богатирьова

«Пам’ятаю, як я, тоді молодий заступник міністра, приймаю делегацію USAID і пропоную допомогти нам поставити заслін туберкульозу та ВІЛ в Україні. Реалізовано чудовий проект – з попередження передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини. Завдяки іншому проекту ми маємо новий спосіб діагностики та лікування туберкульозу. Ми можемо сказати, що Україна володіє сучасними методами діагностики та лікування цієї недуги і бачить, куди рухатися далі», – розповіла Богатирьова.

Раїса Богатирьова
Раїса Богатирьова
Між тим, з 1 жовтня припинив роботу офіс USAID у сусідній Росії. Російські дипломати заявили, що американське агентство намагалося впливати на політичні процеси в їхній країні. Але правозахисники вважають, що це помста Кремля тим громадським організаціям, які критикували відсутність прозорості обрання Володимира Путіна на посаду президента Росії, і мали підтримку американців. Утім, керівник місії агентства в Україні, Білорусі та Молдові Джед Бартон у коментарі Радіо Свобода в Києві зауважив, що в Україні зовсім інша ситуація і він бачить передумови для довгої та плідної співпраці.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG