Доступність посилання

ТОП новини

Експерти США закликають українську владу прислухатись до критики Заходу


У відповідь на резолюцію Сенату США з вимогою припинити політичні переслідування та звільнити Юлію Тимошенко, українська влада приготувала листа у відповідь. Заступник генпрокурора Ренат Кузьмін звернувся з листом до Конгресу США, в якому повідомив, що має докази причетності Юлії Тимошенко до вбивства чотирьох осіб. Про цей лист повідомила «Українська правда» з посиланням на прес-секретаря генпрокуратури Маргариту Велькову. У посланні зокрема мовиться, що «основою резолюції Сенату стала ситуація з Тимошенко, яка, на мій погляд, була невірно сприйнята деякими американськими політиками», – пише Ренат Кузьмін.

У Вашингтоні ж експерти стурбовані тим, що українська влада досі не може зрозуміти серйозність ухваленої Сенатом резолюції. Ця тема стала одним з предметів дискусії під час круглого столу, присвяченого виборам, організованого Українською службою Голосу Америки.

Американські експерти, які займаються Україною, переконані, що українська влада повинна серйозно поставитись до сигналів та закликів припинити політичне переслідування, які звучать з Вашингтона та Брюсселя.

Український уряд повинен зрозуміти, що у Сенаті США та взагалі у Вашингтоні серйозно підтримують ідеї демократизації, верховенства права та чесних виборів
Кеті Фокс
«Український уряд повинен зрозуміти, що у Сенаті США та взагалі у Вашингтоні серйозно підтримують ідеї демократизації, верховенства права та чесних виборів. Я чула від представників українського уряду, під час їх візитів до Вашингтону, що вони розглядають ухвалення подібних документів як роботу лобістів на користь Тимошенко, чи результат існування великої української діаспори. Вони не розуміють, що у Вашингтоні існує щире обурення тим, що відбувається в Україні з політичними переслідуваннями, вони мусять це усвідомити», – зазначила заступник директора програм Євразії Національного демократичного інституту Кеті Фокс.

Усі поза межами України розглядають ухвалення подібних документів дуже серйозно. І мене вражає, що президент Янукович цього не розуміє
Андерс Аслунд
Здивування вузькозорістю української влади висловлює і старший експерт Інститут міжнародної економіки Андерс Аслунд. «Усі поза межами України розглядають ухвалення подібних документів дуже серйозно. І мене вражає, що президент Янукович цього не розуміє, – говорить експерт. – Минулого року у Ялті він давав обіцянку публічно змінити законодавство з тим, щоб Тимошенко не сиділа у тюрмі. Він нічого не зробив, і це відверта брехня лунає публічно. Жодний західний політик не хоче мати справу з людиною, яка бреше публічно і приватно і саджає опозиційних лідерів в тюрми без серйозних юридичних підстав».

За словами ж віце-президента Національного Фонду за демократію Надії Дюк, такою позицією українське керівництво заганяє себе у глухий кут.

Чим довше Тимошенко, Луценко та інші залишаються в ув’язненні, тим частіше американські законодавці замислюються над застосуванням методів до українських посадовців, подібно як до російських у рамках закону Магніцького
Надія Дюк
«Чим довше Тимошенко, Луценко та інші залишаються в ув’язненні, тим частіше американські законодавці замислюються над застосуванням методів до українських посадовців, подібно як до російських у рамках закону Магніцького – а саме накладення візових обмежень, перевірка їх банківських рахунків у західних країнах, більш прискіплива увага до їх нерухомої власності», – зауважує Надія Дюк.

За словами Андерса Аслунда, низка урядовців України уже не може потрапити до США через візові обмеження. «Чи через зв’язки з організованою злочинністю, які встановило ФБР, чи через те, що вони порушують права людина. Однією з цих осіб є заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін. Він у Ялті скаржився, що не може отримати візу до США, і це тому, що він є відверто порушником прав людини».

І як підсумували експерти, доти, доки президент Янукович продовжуватиме подібну політику, ніхто – ні у Вашингтоні, ні у Брюсселі і навіть у Росії – не бажатимуть мати з ним справу.

(Передрук з «Голосу Америки»)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG