Доступність посилання

ТОП новини

Долгов: можна розраховувати на покращення в питанні видачі віз


Голова місії України при НАТО, посол Ігор Долгов заявляє, що питання порушень при видачі віз українським громадянам з боку консульських установ країн-членів Євросоюзу перебуває в полі зору послів у цих країнах.

«Я, крім того, що очолюю місію України при НАТО, ще є послом у Бельгії, тому хотів би перевести цю розмову на мову цифр. На прикладі Бельгії – за останні два роки кількість виданих бельгійською консульською установою віз українським громадянам зростає приблизно на тисячу в рік. На сьогодні до 10 тисяч віз отримують українські громадяни. Відсоток відмов знизився до 2, 4, раніше було 4», – заявив Долгов в ефірі Радіо Свобода.

Щодо того, як Брюссель може впливати на дії порушників, посол заявив: «Дуже просто, і механізми впливу в ЄС розроблені досконалі. Є форма директив, є форма побажань, форма виконання умов досягнутих домовленостей».

«Ми ведемо постійний діалог з міністерствами закордонних справ цих країн. І звичайно, мій колега, посол Єлисеєв має постійний контакт із чільниками ЄС», – сказав Долгов.

Посол також висловив сподівання, що з кожним роком українцям видаватимуть більше довгострокових, багаторазових віз: «Є всі перспективи розраховувати на покращення».
XS
SM
MD
LG