Доступність посилання

ТОП новини

Парламент Туреччини дозволив воєнні дії на кордоні з Сирією


Парламент Туреччини санкціонував сьогодні за запитом уряду воєнні операції в Сирії, на ділянках кордону між двома країнами.

Причиною скликання екстреного засідання турецького парламенту і звернення до законодавців міністрів стала загибель групи мирних жителів, включаючи трьох дітей, при обстрілі з сирійській території. У відповідь на атаку, здійснену в середу, турецькі військові обстріляли низку об’єктів в прикордонних районах сусідньої держави.

Згідно з рішенням турецьких законодавців, санкція на військові рейди і обстріли з повітря буде чинною протягом року. За повідомленнями урядових джерел в Анкарі, нинішні дії Туреччини не слід розглядати як підготовку до оголошення війни Сирії.

Рада Безпеки ООН планує обговорити звернення турецького керівництва про необхідність прийняття світовою спільнотою заходів з метою зупинки «агресії» сирійського режиму.

Дії Сирії засудили США, Велика Британія, Франція та керівництво Європейського Союзу. Глава МЗС Росії Сергій Лавров висловив надію на те, що Анкарі та Дамаску вдасться спільними зусиллями врегулювати ситуацію.

Турецька влада неодноразово заявляла, що покладає відповідальність за триваюче кровопролиття в Сирії на уряд президента Башара Асада.
XS
SM
MD
LG