Доступність посилання

ТОП новини

Cкільки тигренят отримав Путін на День народження?


У неділю, 7 жовтня, президент Росії святкує 60-річчя. Це відомо багатьом. А от скільки у Володимира Путіна літаків і гелікоптерів, як часто йому дарували на свято тигренят? Радіо Свобода пропонує поглянути на деякі цифри довкола російського лідера-іменинника.

1 – рідкісне тигреня Володимир Путін отримав на день народження у 2008 році. Він не захотів казати, від кого це подарунок. Але відомо, що чеченський лідер Рамзан Кадиров, якого призначав Володимир Путін, також хизувався маленьким тигренятком.

2,6 – це ціна в доларах за барель нафти у 1952 році, коли Путін народився у Ленінграді.

6 – стільки років минуло від загибелі журналістки Анни Політковської, яку застрелили у Москві 7 жовтня 2006 року, на 54-й день народження Путіна.

11 – вік Путіна, коли він почав займатися самбо і дзюдо. Путін має чорний пояс із дзюдо.

12 – це кількість студенток Московського державного університету, які знялися у білизні для календаря, виданого з нагоди 58-го дня народження Путіна у 2010 році.

13 – це податкова ставка, яку Путін запровадив, коли вперше прийшов до влади.

16 – це кількість років, які Путін служив в КДБ. П’ять із них Путін провів у Дрездені на сході Німеччини. У 1991 році він офіційно пішов з органів як підполковник і став віце-мером Санкт-Петербурга, заступником свого колишнього викладача Анатолія Собчака.

20 – це кількість палаців, дач і заміських резиденцій, які має Путін, згідно зі звітом російського опозиціонера Бориса Нємцова. Назва звіту – «Життя раба на галерах» – походить від висловлювання самого Путіна, який так колись охарактеризував своє життя як президента.

26,1 – це ціна в доларах бареля нафти у 1999 році, коли Путін став виконувати обов’язки президента після того, як подав у відставку Борис Єльцин.

29 – це вік Аліни Кабаєвої, успішної російської гімнастки і нині депутата Державної думи з фракції «Єдина Росія». Російські ЗМІ повідомляли непідтверджені чутки, що Кабаєва – коханка Путіна.

54 – це вік Людмили Путіної, офіційної дружини президента.

58 – це кількість літаків і гелікоптерів, якими може користуватися Путін згідно зі звітом Нємцова «Життя раба на галерах».

60 – це вік Путіна.

87,9це вартість в доларах бареля нафти у переддень нинішнього дня народження Путіна.

140 – це кількість літер у хештезі в Twitter минулого року #СпасибоПутинуЗа Это, який став дуже популярним. Було чимало іронічних висловлювань на адресу російського керманича.

16:00 – це час, коли російська опозиція оголосить переможця «найбільш творчого» подарунку для президента. Голосування триває через Facebook на сторінці «Проведемо дідуся на пенсію». Акцію влаштувала група «РосАгит», пов’язана з російським блогером Олексієм Навальним.

2002 – це рік, коли Путін отримав у подарунок собаку, яка могла прогавкати його ім’я «Вова». Президент України Леонід Кучма тоді передав у Москву сонячний годинник.

2 370 – середня зарплата в Росії у рублях, коли Путін прийшов до влади.

4 230 – це кількість днів, які Путін пробуде у Кремлі, якщо залишиться ще на два терміни, до 7 травня 2024 року. Тоді йому буде 72 роки.

20 702 – це, за офіційними даними, середня російська зарплата у рублях в 2011 році.

120 000 – це офіційна зарплата Путіна в доларах.

141,9 – це у мільйонах нинішнє населення Росії. Росія долає демографічну кризу, яку поглиблює низька тривалість життя чоловіків і низька народжуваність. Щоправда, є ознаки, що Росія починає долати ці тенденції.

146,3 – це кількість у мільйонах жителів Росії у час, коли Путін прийшов до влади.

722 – це кількість у тисячах росіян в тюрмі в 2012 році.

1,06 мільйона – це кількість росіян у тюрмі, коли Путін прийшов до влади.

260 мільярдів – це ВВП Росії у доларах, коли Путін прийшов до влади.

1,86 трильйона – це ВВП Росії в доларах минулого року.

Матеріал підготував Tom Balmforth

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG