Доступність посилання

ТОП новини

Про загрозу «сирної війни» знали, але не готувалися – посол України в Росії


Надзвичайний і Повноважний Посол України в Російській Федерації Володимир Єльченко
Причини негараздів в українсько-російських економічних відносинах у значній мірі зумовлені тим, що українські виробники не завжди оперативно реагують на запровадження Росією нових стандартів продукції. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода повідомив надзвичайний і повноважний посол України в Російській Федерації Володимир Єльченко, коментуючи російські претензії до української молочної продукції.

«Вони попереджали нас, не називаючи конкретно, що це буде, але попереджали, що ми маємо готуватися до певних проблем у взаємній торгівлі. Зрозуміло, я не збираюся применшувати роль Росії в цій ініціативі, але все-таки наші деякі товаровиробники до цього не поставилися досить серйозно. Вони вважали, що щось там буде само собою врегульовано чи не введено проти України – і вони будуть продовжувати торгувати так, як вони це робили останні 20 чи більше років», – розповідає дипломат.

Водночас, на його думку, в рамках зони вільної торгівлі країн СНД подібні конфлікти буде вирішувати легше. За словами Володимира Єльченка, «в угоді про вільну торгівлю записані чіткі механізми саме врегулювання таких конфліктних ситуацій».

Із 7 лютого російська сторона ввела заборону на ввезення до країни сирів деяких українських виробників через те, що продукція не відповідає техрегламенту Росії на молоко і молочну продукцію. 25 червня Росспоживнагляд дозволив відновити постачання українського сиру на російський ринок п’ятого заводу ПП «Рось» (філія «Охтирський сирокомбінат»). Перед цим Росспоживнагляд зняв ембарго на постачання сиру з чотирьох українських заводів. Серед них ТОВ «Гадячсир», АТ «Пирятинський сирзавод», ПП КФ «Прометей» (філія «Менський») і «Дубномолоко». Зразки партій сиру з цих заводів пройшли в Росспоживнагляді лабораторний контроль.
XS
SM
MD
LG