Доступність посилання

ТОП новини

Колишнього камердинера Папи Римського засудили на півтора роки


Паоло Ґабріеле
Суд у Ватикані в суботу виніс вирок Паоло Ґабріеле, колишньому камердинеру Папи Римського Бенедикта XVI, визнавши його винним у розкраданні його особистих документів та передачі їх пресі. Він проведе у в’язниці півтора року.

В останній день перед судом виступили обвинувач і адвокати Ґабріеле, а також він сам – з останнім словом. Ґабріеле визнав, що брав документи, однак він вважає себе невинним, оскільки, за його словами, він діяв без злого наміру. Колишній дворецький додав, що він відчуває провину за те, що «зрадив Папу».

Ґабріеле, який був одним з найближчих людей Папи Римського, був заарештований 23 травня у його ватиканській квартирі, де він проживав з дружиною і трьома дітьми. Під час арешту у нього було виявлено кілька коробок з конфіденційними документами, включаючи приватні листи понтифіка, а також спеціальна апаратура для копіювання секретних паперів. Ці документи були процитовані у скандально відомій книзі Джанлуїджі Нуцци) «Його Святійство» і в італійській пресі, і створили чималі проблеми для Святого престолу.
XS
SM
MD
LG