Доступність посилання

ТОП новини

Американська освіта в українських умовах


Нові технології, підготовлені викладачі та мотивовані студенти – це складові якісного навчання, вважає професор програми Освітнього лідерства університету Бредлі Дженні Тріпсес.

«Головне, щоб викладачі усвідомлювали навчальні потреби студентів, знали, що їм буде корисно для роботи, коли вони закінчать університет», – розповіла Голосу Америки Тріпсес.

Дженні Тріпсес стипендіатка програми наукових обмінів імені Фулбрайта. У рідному університеті Бредлі штат Іллінойс вона навчає студентів магістерської програми з педагогіки. Утім, останній рік слухачами курсу Тріпсес були не американські, а українські студенти Вінницького Педагогічного університету.

«Американських студентів не потрібно мотивувати – вони вже мотивовані. На магістерську програму ідуть ті, хто вже працював років п’ять і вирішив продовжити навчання, щоб стати директором», – говорить Тріпсес. Вона каже, що українські студенти-магістри набагато молодші.

Проте, головними відмінностями між американським підходом до викладання та українським, є використання нових технологій для викладання. Наприклад, через спеціальну комп’ютерну програму студенти багатьох американських університетів можуть заздалегідь отримати та опрацювати інформацію про те, що буде обговорюватися на парі.

Тому від них очікується не просто ознайомлення з певними розділами підручника, а підготовка запитань про те, що незрозуміло або про що потрібно дізнатися більше. У той же час, викладач намагається зробити курс цікавим та практичним, щоб студенти розуміли, як вони зможуть використати ці знання на роботі.

«Освіта у вищій школі також повинна передбачати, що студенти уміють критично мислити», – говорить Тріпсес. Він вважає, що «важливо, щоб вони уміли фокусуватися на потребах світу, бути жителями у більш глобальній перспективі, уміли співпрацювати з людьми з інших країн та культур, зберігаючи гордість за власну».

Порівнюючи свій досвід викладання в українському та американському університетах, Тріпсес зауважує не досить ефективне планування навчання, а також відсутність чітко прописаних правил роботи та покарань за плагіат.

У той же час, попри усі відмінності американської та української системи освіти – університети Сполучених Штатів шукають собі потенційних студентів в Україні. У першу чергу, мова іде про технічні спеціальності. Представники деяких провідних американських ВНЗ приїздять до Києва, щоб презентувати свої стипендіальні програми з Інтернет-технологій та інженерії і заохотити українських студентів подавати документи для навчання закордоном.

«Нам дуже потрібні спеціалісти у галузі комп’ютерних технологій, кібербезпеки та біомедицини. Наш університет має багато стипендіальних програм для студентів, які цікавляться сферами захисту навколишнього середовища, альтернативними джерелами енергії та сталого розвитку», – розповідає на презентації університету Джорджа Вашингтона у Києві Бретані Райт.

Слухачів лекції найбільше цікавлять можливості фінансування навчання та стипендії для життя у Сполучених Штатах, що писати в резюме та на що зробили акцент у мотиваційному листі до приймальної комісії університету.

«Насправді, що заважає українським студентам вступати в американські університети – це тести на знання англійської мови та підготовка всього пакету документів, який потрібно надсилати до американського університету», – розповідає «Голосу Америки» представник відділу міжнародних зв’язків Національного авіаційного університету Костянтин Кобилянський.

З власного спостереження Костянтин говорить, що найбільш активно на навчання закордоном подаються студенти економічних факультетів та комп’ютерних наук.

(Передрук з «Голосу Америки»)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG