Доступність посилання

ТОП новини

У ПАРЄ очікують позитивних рішень Януковича щодо Тимошенко


У Парламентській асамблеї Ради Європи все ще сподіваються, що Президент України Віктор Янукович застосує амністію щодо колишнього прем’єра Юлії Тимошенко, яка перебуває у в’язниці.

«Ми досі чекаємо від нього тих позитивних кроків, які він, здавалося, був готовий здійснити. Найбільш реальним шляхом видається амністія, оскільки помилування у випадку з Юлією Тимошенко буде проблематичним. Ситуація зі справою Юрія Луценка трохи відрізняється, адже вже є висновок Європейського суду з прав людини про те, що його затримання було незаконним», – заявила співдоповідач ПАРЄ в Україні Майліс Репс в інтерв’ю газеті «КоммерсантЪ-Украина".

За її словами, кілька місяців тому у співдоповідачів ПАРЄ «була дискусія» з Януковичем з приводу ситуації навколо Тимошенко. «Він чітко заявив: якщо всі рівні апеляції для Юлії Тимошенко будуть пройдені, а це на сьогодні вже відбулося, він розгляне можливість політичного рішення», – зазначила Репс.

Вона також повідомила, що нещодавно в Страсбурзі у неї була «цікава дискусія» з представником України в моніторинговому комітеті ПАРЄ Юлією Льовочкіною. За словами Майліс Репс, після цієї зустрічі склалося враження, що «тепер у Києві очікують, щоб остаточне рішення ухвалив Європейський суд із прав людини».

«Але ця позиція для нас неприйнятна. По-перше, ЄСПЛ – це не «ще один рівень» української юстиції. Усі три рівні судових інстанцій у газовій справі в Україні вже пройдені, по-друге, розгляд справи в ЄСПЛ може потребувати значного часу, оскільки в суду тривалі процедури. І це у жодному разі не є виправданням для того, щоб Президент Янукович відкладав ухвалення рішення», – зауважила співдоповідач ПАРЄ.
XS
SM
MD
LG