Доступність посилання

ТОП новини

Відомий друг авторитарних режимів Уґо Чавес переобраний на 6-річний термін (ВІДЕО)


Уґо Чавеса під час промови до прихильників після оголошення його переможцем виборів, Каракас, 7 жовтня 2012 року
Уґо Чавеса під час промови до прихильників після оголошення його переможцем виборів, Каракас, 7 жовтня 2012 року
Прага – Опозиційний кандидат на виборах президента Венесуели Енріке Капрілес привітав чинного главу держави Уґо Чавеса з перемогою на виборах, що пройшли в неділю, переобранням на четвертий 6-річний президентський термін. Офіційні дані свідчать, що Чавес набрав цього разу 54 відсотки голосів, а його суперник з опозиції – приблизно 45 відсотків. Президент відомий своєю ліворадикальною діяльністю у багатій нафтою Венесуелі та зв’язками з авторитарними режимами Білорусі, Ірану, Куби та з Росією. Виборча комісія Венесуели також повідомила про явку на ці президентські вибори понад 80 відсотків із майже 19 мільйонів зареєстрованих виборців.

Звертаючись до тисяч своїх прихильників у столиці Каракасі, Уґо Чавес пообіцяв просувати вперед соціалістичну революцію в державі.

«Я хочу висловити свою повагу до всіх тих, хто проголосував проти нас. Я хочу особливо наголосити, що поважаю ваш демократичний вибір, участь та високий рівень громадянської свідомості, який ви показали, не дивлячись на незгоду з програмою боліваріанської революції», – сказав Уґо Чавес на мітингу в Каракасі.

Chavez Celebrates Re-election Victory
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ


Вибори проходили у впертій боротьбі

На відміну від попередніх перегонів, цього разу боротьба на виборах президента Венесуели була затятою. Тому, не дивно, що кандидат від опозиції, губернатор штату Міранда, 40-річний Енріке Капрілес після своєї поразки, вітаючи Чавеса з перемогою, наголосив: «Сподіваюся, що політичні сили країни, які перебувають при владі вже 14 років, розуміють, що майже половина населення країни не поділяє їхньої точки зору».

Капрілес також закликав поважати його виборців. «Я прошу всіх, хто залишається при владі, поважати і визнавати погляди цієї половини народу країни», – наголосив опозиційний кандидат.

Уґо Чавес, союзник правлячих сил Росії, Білорусі та Ірану, перебуває при владі у Венесуелі від 1999 року. Це своєрідний рекорд для Південної Америки. Якщо він добуде до кінця свого нового терміну, то він очолюватиме державу упродовж 20 років, зміцнивши таким чином свій політичний рекорд на континенті.

58-річний колишній полковник збройних сил Венесуели Уґо Чавес насолоджується широкою підтримкою серед бідноти, для якої він повинен вдаватися до нарощування витрат його влади на охорону здоров’я, освіту. Все це вдається, дякуючи прибуткам від нафтової галузі.

Чавес відомий як популіст, що заграє з молоддю, згадуючи про свої юні роки в збіднілій родині на венесуельській рівнині, Льяносі. Уґо Чавес відомий своєю різкою критикою США, котрі, як він каже, «очолюють імперіалізм на всій планеті». Чавес є прихильником колишнього комуністичного лідера Куби Фіделя Кастро.

Правозахисні організації світу критикують режим Чавеса за репресії проти своїх критиків. А діловий світ звинувачує президента Венесуели у відлякуванні інвесторів і тискові на економіку шляхом захоплення, націоналізації багатьох прибуткових підприємств країни.

У пресі публікується також чимало матеріалів про високий рівень злочинності у Венесуелі, поширену корупцію та з критикою наростання державної бюрократичної машини.

Залишається також проблема здоров’я Уґо Чавеса. У 2011 році він сам оголосив, що лікується від раку. Його тричі оперували на Кубі, лікарі видалили дві злоякісних пухлини. У липні 2012 року Чавес оголосив, що повністю вилікувався.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG