Доступність посилання

ТОП новини

Туреччина гарматами відповідає на міномети з Сирії


Туреччина - Дим від вибуху сирійського снаряду, південна частина провінції Хатай, 8 жовтня 2012 року
Туреччина вже п’ятий день поспіль відповідає артилерійським вогнем на постріли з сусідньої Сирії. Минулого тижня в результаті подібного інциденту у прикордонному турецькому селі Акчакале загинули п’ять цивільних мешканців. Анкара заявляє, що не хоче війни з Сирією.

Із повідомлень новинних агенцій можна робити висновок, що мінометні чи інші снаряди залітають на територію Туреччини випадково, як наслідок запеклих боїв у самій Сирії між повстанцями та урядовими військами.

Але уряд в Анкарі каже, що турецькі військові отримали наказ відповідати на кожен такий інцидент чотирикратним вогнем.

Турецький аналітик Сінан Ульґен із «Центру політичних та економічних досліджень» у Стамбулі зазначає, що парламент Туреччини схвалив дозвіл військовим навіть провадити рейди на території Сирії.

«Турецький уряд хоче запобігти майбутній сирійській агресії і саме тому вдається до таких кроків. Якщо запобіжні заходи спрацюють, і в Сирії сигнал зрозуміють, то я сподіваюся, що це допоможе послабити напруженість», – каже Сінан Ульґен.

Ескалація конфлікту становлять надзвичайну небезпеку – Генсекретар ООН

Проте напруженість між двома країнами спричинена не просто випадковими пострілами. Територія Туреччини стала місцем, де знайшли притулок понад 90 тисяч біженців від конфлікту в самій Сирії.

Ніхто не заперечує також, що турецьку територію використовують і сирійські повстанці, які легко переходять кордон та можуть отримувати гуманітарну підтримку і навіть допомогу зброєю з інших країн.

Туреччина також побоюється, що конфлікт в Сирії може сприяти ще й курдським бійцям, які ведуть боротьбу з турецькою державою. Етнічні курди мешкають у кількох країнах регіону.

На регіональній загрозі, котра може мати глобальні наслідку, наголошує і Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун.

«Становище в Сирії різко погіршилося. Воно загрожує стабільності сусідів Сирії та цілому регіону. Ескалація конфлікту на сирійсько-турецькому кордоні та вплив на Ліван становлять надзвичайну небезпеку», – заявив Генеральний секретар ООН.

Тим часом думка міжнародної спільноти у питанні Сирії розділена.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG