Доступність посилання

ТОП новини
24 Вересень 2018, Київ 22:28

За приєднання України до Митного союзу Росія обіцяє знизити ціну на газ – Азаров


Приєднання України до Митного союзу надасть можливість знизити ціну на російський газ до 160 доларів за 1 тисячу кубометрів, заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров.

«Росія нам висуває умови: давайте приєднуйтесь до Митного союзу і завтра у вас газ буде по 160 доларів», – заявив Азаров під час спілкування з чиновниками в Одесі у вівторок.

При цьому Азаров наголосив, що приєднання до Митного союзу загалом відповідає національним інтересам України, оскільки близько 40% міжнародного товарообігу України припадає на країни, що входять до Митного союзу. Але, з іншого боку, за словами прем’єра, 30% міжнародного товарообігу припадає на країни Євросоюзу і, відповідно, приєднання до зони вільної торгівлі з ЄС та політична асоціація з ЄС – «це відповідає національним інтересам».

Він також зазначив, що Україна не хоче обирати між Митним союзом і зоною вільної торгівлі з ЄС, а хоче працювати з усіма, зокрема і з країнами Азії.

За даними НАК «Нафтогаз України», в першому кварталі 2012 року ціна російського газу становила близько 416 доларів за 1 тисячу кубометрів, у другому – близько 425 доларів за 1 тисячу кубометрів, у третьому – близько 426 доларів за 1 тисячу кубометрів. Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко в середині вересня прогнозував ціну російського природного газу для держхолдингу на четвертий квартал у розмірі 432 доларів за 1 тисячу кубометрів.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG