Доступність посилання

ТОП новини

Яка політична сила купить більше голосів до парламенту України? (Європейська преса)


Прага – Європейські газети зауважують, що понад 10 відсотків українських виборців готові продати свої голоси на парламентських виборах 28 жовтня. Аналітики також не виключають, що партія УДАР Віталія Кличка може перед виборами до Верховної Ради навіть наздогнати рейтинг Партії регіонів. У пресі також зауважують, що Київ не збирається реагувати на претензії парламенту Придністров’я щодо демаркації українсько-молдовського кордону.

Чеська IDNES повідомляє, що «кожний десятий українець радо б продав свій голос на виборах». Газета з Праги звертає увагу, що, за опитуваннями, в Україні щонайменше 11 відсотків виборців бажали б продати свої глоси на виборах 28 жовтня. Це удвічі більше, ніж на минулих президентських виборах. Ціна одного голосу виборця в Україні, в середньому, сягає, як посилається чеське видання на українські джерела, до 500 гривень (чи 1200 чеських крон). Тут також зауважено, що охочих продати свої голоси насправді понад 11 відсотків, бо на практиці з продажем голосів мали справу до 40 відсотків опитаних, і більше ніж 30 відсотків виборців не мають нічого проти такої практики. Середня ціна голосу в Україні виросла від президентських виборів майже удвічі. IDNES також звертає увагу, що найбільше охочих продати свої голоси серед людей, котрі ще не досягнули 30 років. Недемократичною таку практику вважають до 53 відсотків виборців. Газета з Чехії також звертає увагу на застереження з боку Юлії Тимошенко, котра попереджає про плани Партії регіонів сфальсифікувати результати виборів до Верховної Ради наприкінці жовтня.

Аналітик Reuters Річард Балмфорт звертає увагу на деякі особливості наростання передвиборного рейтингу партії відомого українського боксера-професіонала Віталія Кличка під назвою УДАР. В аналізі зауважено, що УДАР вже випередила Об’єднану опозицію «Батьківщина» і займає друге місце після Партії регіонів, котра є нині правлячою в Україні. В аналізі також наведено думку самого Віталія Кличка про те, що вже нинішні рейтинги показують можливість поділу голосів у майбутньому парламенті приблизно 50 на 50. Кличко також висловив упевненість, що його партія намагатиметься наростити свій рейтинг до 28 жовтня, щоб максимально наблизитися до Партії регіонів, із якою УДАР не бачить перспективи співпраці. Річард Балфорт також зауважує, що Партія регіонів доклала останнім часом чимало зусиль для покращення своїх позицій перед 28 жовтня. Цьому сприяли заходи щодо російської мови, підвищення зарплат у громадському секторі, повернення людям частини заощаджень часів СРСР. Автор аналізу також попереджає, що для парламентських виборів в Україні багато значитиме реакція Заходу, де вже наголошують на численних порушеннях владою демократичних норм, включно з арештами та ув’язненнями лідерів опозиції.

Російська «Независимая газета» також звертає увагу, що російські та українські інтереси знову розійшлися і цього разу стосовно українського кордону із самопроголошеним Придністров’ям. Україна активізувала цієї осені процес односторонньої демаркації кордону, його центральної ділянки, яка є і кордоном із Придністров’ям. З цього приводу парламент Придністров’я оприлюднив заяву із занепокоєнням щодо дій України. Київ, як виглядає, не збирається на такі заяви реагувати, бо вже давно домовився про демаркацію з Кишиневом. Газета повідомляє про можливість нової зустрічі прем’єрів України і Молдови, що означає чітку позицію Києва щодо територіальної цілісності Молдови і незадоволення таким розвитком подій у Москві й Тирасполі.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG