Доступність посилання

ТОП новини

Податки в Україні зменшать, а побори залишать?


Київ – Влада обіцяє українцям зниження фіскального тиску та поліпшення умов ведення бізнесу. За словами віце-прем’єра Сергія Тігіпка, вже напрацьований проект змін до Податкового кодексу, які зменшать кількість податків. Утім, експерти відзначають, що об’єднання кількох зборів в один податок навряд чи зменшить тиск на бізнес та знизить рівень корупції у фіскальних та перевіряючих органах. Вони кажуть, що для реформування системи варто написати новий Податковий кодекс.

Віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко заявив, що після парламентських виборів влада проведе кардинальну реформу оподаткування, в результаті якої кількість податків в Україні може бути зменшена.
Ми бачимо, що ми можемо скоротити кількість податків із 23 до 9
Сергій Тігіпко

«Якщо говорити про податкове навантаження, зменшувати його значно ми не зможемо. Якщо говорити про подальші дії, то нам вдалося вийти на узгоджений варіант змін до податкового законодавства, який найближчим часом ми винесемо на обговорення на засідання Кабінету Міністрів. Ми бачимо, що ми можемо скоротити кількість податків із 23 до 9», – сказав Тігіпко.

При цьому віце-прем’єр зазначив, що у сфері скорочення фіскального навантаження на бізнес вже зроблено чимало, завдяки ухваленню Податкового кодексу.

Немає статистики щодо впливу реформ на бізнес – Кінах

Утім, за словами голови Союзу промисловців і підприємців, депутата від Партії регіонів Анатолія Кінаха, нині неможливо реально оцінити вплив кодексу на економіку та інвестиційний клімат в Україні.
Має бути чітка об’єктивна статистика, як вплинув Податковий кодекс на конкурентоспроможність тієї чи іншої галузі
Анатолій Кінах

«Має бути чітка об’єктивна статистика, як вплинув Податковий кодекс на конкурентоспроможність тієї чи іншої галузі, як працюють ті пільги, які введені у Податковий кодекс. Такої системної інформації, на жаль, у нас не існує. А без такого глибокого аналізу, як можна робити подальші кроки?» – зауважує Кінах.

Зміни – це ще не реформи – Котенко

Згідно з оприлюдненими планами Сергія Тігіпка, кількість податків може скоротитися не за рахунок скасування якихось видів зборів, а за рахунок їхнього об’єднання в один податок. Це спростить податкову звітність, але це не може вважатися реформою, зазначив голова податково-юридичної практики Ernst and Young в Україні Володимир Котенко.
Без зміни структури податків, без зміни акцентів у податковій системі не обійтися
Володимир Котенко

«Без зміни структури податків, без зміни акцентів у податковій системі не обійтися. Ми не можемо відмовитися від податку на додану вартість, від податку на прибуток, але ми можемо подивитися, чи немає у нас податків, які мають потенціал. Мені здається, що податок на майно, в тому числі комерційне, саме є одним із таких податків», – відзначив Котенко.

Податковий кодекс написаний на радянських принципах – Лановий

Від арифметичної зміни кількості податків інвестиційний клімат в Україні не зміниться, оскільки чинний Податковий кодекс написаний на принципах, які повторюють радянську податкову модель, коли фінінспектори мали право зупиняти роботу підприємства, сказав у коментарі для Радіо Свобода екс-міністр економіки, депутат від НУНС Володимир Лановий.
62 організації та органи влади мають право зупиняти роботу підприємств будь-якої форми власності. Фактично, неможливо протистояти нахабству податкових органів, податкової міліції
Володимир Лановий

«62 організації та органи влади мають право зупиняти роботу підприємств будь-якої форми власності. Тобто, фактично, не можна працювати, неможливо протистояти нахабству податкових органів, податкової міліції. Тут питання у загальній атмосфері, у ставленні до приватної власності і у виконанні конституційної норми про недоторканність приватної власності», – наголосив Лановий.

У третьому кварталі 2012 року зарубіжні інвестори оцінили бізнес-клімат України на 2,14 бала (із п’яти можливих), що є найнижчим показником за всю історію дослідження з 2008 року. Основні проблеми, які вплинули на негативні оцінки інвесторів, залишилися незмінними – це фіскальний тиск, корупція та нестабільна політична ситуація.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG