Доступність посилання

ТОП новини

Львівські мисливці «полювали» на депутатів


Львів – Близько ста мисливців і рибалок Львівщини у вівторок прийшли під стіни Львівської обласної ради. Вони вимагали від депутатів надати їм дозвіл на користування мисливськими угіддями. А це понад 40 тисяч гектарів. Ще у лютому цього року у 26 мисливських господарств закінчився термін на користування угіддями. Мисливці вже вчетверте цього року прийшли під стіни облради.

Мисливці і рибалки тримали плакати за написами «Ні корупції з мисливськими угіддями», «Вимагаємо ухвалити рішення сьогодні». Чоловіки, з яких дехто тримав мисливські рушниці за плечима, заявили, що не відійдуть від приміщення обласної ради, допоки депутати не продовжать термін користування мисливськими угіддями. Лише українське міське Товариство мисливців і рибалок налічує 1200 львів’ян, які дев’ять місяців не полюють і не рибалять – попри те, що сплачують членські внески.

Мисливці заявляють, що землі довкола Львова місцеві депутати мають намір віддати у приватні руки, а тому стільки часу і зволікають із рішенням. А у приватних угіддях висока ціна на ліцензію та відстрільну картку, а згодом земля просто перейде у приватну власність, і такі угіддя будуть доступні лише обраним, каже голова товариства мисливців і рибалок у Львові Ярослав Магола. 40 років, відколи він входить у Товариство, це вперше депутати упродовж дев’яти місяців не продовжують термін оренди угідь.

«Йде розмова про те, куди простому смертному поїхати на полювання чи рибалку, як не поблизу Львова, у Пустомитівський район. Для прикладу, 70 гривень коштує лише те, щоб потрапити на приватне озеро Дубневичів, 25 за кілограм риби, то я за 95 гривень куплю осетрину», – говорить голова Товариства.

Мисливські угіддя приваблюють багатьох депутатів

Через те, що депутати не продовжують мисливським товариствам термін користування угіддями, більше третини території в області залишилася без господаря і без належної охорони від браконьєрства, не проводиться регулювання чисельності хижих і шкідливих для мисливського господарства звірів і птахів, наголосив Радіо Свобода головний мисливствознавець В’ячеслав Василенко.

«Маємо 11 єгерів, за членські внески купуємо все потрібне. У нас є вільне перебування мисливських тварин. Хочуть забрати ці землі навколо Львова. Дев’яносто років мисливці користувались цими угіддями. Кажуть нам депутати, що ми папери не всі зібрали, але це не так», – зазначив мисливствознавець.

Після суперечок депутати таки продовжили кільком мисливським Товариствам, у тому числі й міському, дозвіл на користування угіддями на 15 років. Рішення ще по двох інших – Стрийському міжрайонному товариству «Лісівник» і господарству «Корчівське» – товариства військових мисливців та рибалок Західного регіону не ухвалили. Бо деякі справи є в суді і прокуратурі, пояснив депутат Михайло Блавацький.

Прокуратура Львівської області виявила майже 30 фактів незаконного надання органами місцевого самоврядування мисливських угідь у користування. На Львівщині є 65 користувачів мисливськими угіддями, 15 із них належать українському міському Товариству мисливців і рибалок.

Війни за мисливські угіддя у Львівській обласній раді тривають не перший рік. Оскільки завжди є депутати, охочі збільшити власні мисливські і рибальські господарства.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG