Доступність посилання

ТОП новини

Івано-Франківська облрада відхиляє протест на нечинність мовного закону в області


Івано-Франківська обласна рада на позачерговій сесії відхилила в вівторок протест виконувача обов’язків прокурора області на її серпневу ухвалу, якою облрада визначала, що закон «Про засади державної мовної політики» не має виконуватися на території області.

Керівник справ виконавчого апарату Івано-Франківської облради Василь Скрипничук обґрунтував відхилення протесту тим, що мовний закон «ухвалено з грубим порушенням Конституції та низки законів України, а також він прямо суперечить рішенням Конституційного Суду».

Він нагадав, що, згідно з Конституцією України, державною мовою є українська і, виходячи з цього, вона є складовою конституційного ладу. «Тому ухвалення мовного закону є переконливим свідченням спроби неконституційного, незаконного захоплення влади парламентською більшістю», – сказав депутат.

Прокурор у своєму протесті вимагав скасувати пункт рішення облради «Про дотримання вимог Конституції України щодо функціонування державної української мови в Івано-Франківській області», який визнавав мовний закон нечинним в області.

Прокурор вказував, зокрема, що, ухвалюючи це рішення, Івано-Франківська облрада вийшла за межі своїх повноважень, визначених законом «Про місцеве самоврядування», а також порушила вимоги статті Конституції, яка зобов’язує органи місцевого самоврядування діяти в межах повноважень і в спосіб, передбачений Конституцією та законами України.

Сесія Івано-Франківської обласної ради ухвалила 23 серпня, що закон «Про засади державної мовної політики» не має виконуватися на території області як «антиконституційний» і «антиукраїнський», «спрямований на підривання національних основ української держави», а «єдиною мовою офіційної діяльності в області підприємств, установ та організацій всіх форм власності, мовою діловодства є державна українська мова».

Також у вівторок депутати Львівської обласної ради ухвалили визнати мовний закон нечинним у їхній області. При цьому деякі депутати не приховували, що це рішення є політичним і не має юридичної сили, а тому слід очікувати, що незабаром його опротестує прокуратура.

Дивитись коментарі (2)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG